< >

18 YILDA TAMAMLANAMAYAN İKİSU ŞİRAN YOLU 4 YILDA TAMAMLANIYOR

18 YILDA TAMAMLANAMAYAN İKİSU ŞİRAN YOLU 4 YILDA TAMAMLANIYOR

 

Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ve Ak Parti İl Başkanı Hakkı Gündüz İkisu Şiran yolu ile ilgili Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan ile görüştü.

 

İl Başkanı Hakkı Gündüz ve Milletvekili Üstün’ün Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan’ı ziyareti sonrasında yolun geriye kalan Köprü, Alttemel, ve Temel yapılması ile Sathi Kaplama Mıcırı Temini  ikmal işi için genel müdür tarafından ödenek harcama yetkisi verildi.

 

18 yıldır bölgenin gündeminde olan ve bir türlü yapılamayan İkisu Şiran yolu, 2011 yılı sonrasında Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün’ün girişimleriyle %80 i tamamlandı. İkisu-Şiran yolunun geriye kalan ikmal işlerinin de bitirilmesi için Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan’ı makamında ziyaret eden milletvekili Üstün ve  konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Konuyla ilgili açıkla yapan Milletvekili Üstün “ 2011 ‘de göreve geldiğimizde bölgeye ziyaretlerimde bizlere aktarılan ve en çok talep edilen konu İkisu-Şiran yolunun biran önce bitirilmesi olmuştur. Bu talepler doğrultusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımıza ve Karayolları Genel Müdürlüğümüze uyguladığımız yoğun temaslar neticesinde çok şükür sona yaklaştık. İkisu-Şiran yolu 1997 yılında başlanılmış fakat 2011 yılına kadar önemli gelişmeler sağlanamamış. 2011 yılı sonrasında ise yaklaşık yüzde seksenini bitirerek çok şükür işin sonuna geldik. Konu ile ilgili son olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan bey ile de görüşmelerimizi gerçekleştirdik.Sayın bakanımızın talimatı doğrultusunda,Kara Yolları Genel Müdürümüz Trabzon Bölge Müdürlüğünü talimatlandırarak işin tamamlanması hususunda ödenek harcama yetkisi verildi.dedi.

 

Milletvekili üstün açıklamalarının devamında;

Gümüşhane ile ilgili götürdüğümüz her konuda bize gereken desteği sağlayan Başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan beye Karayolları Genel Müdürü M.Cahit Turhan’a Karayolları Trabzon Bölge Müdürümüze , çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi.

 

Bu Haber 1560 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YEREL kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti