< >

2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali Başlıyor

2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali Başlıyor

 

2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali 6 - 7 ve 8 Ekim tarihlerinde yapılacak. Kedi Güzellik Yarışmasında birinci olan kedi sahibi ise 10 bin TL ödül kazanacak.

Pursaklar Belediyesi, hem Ankara ile özdeşleşen Ankara Kedisi’nin neslini korumak ve bunu dünyaya tanıtmak hem de hayvan sevgisini teşvik etmek amacıyla altı yıldır Ankara Kedisi Güzellik Yarışması düzenliyor. İki yıldır da uluslararası festival haline gelen yarışma 6, 7 ve 8 Ekim tarihlerinde yapılacak. Festivalin birinci günü açılış, fotoğraf yarışması ve yemek yarışması yapılacak.

İkinci gün Uluslararası Pursaklar Kedi Yarışması ve Şecere Değerlendirmesi, kedi showlar, fotoğraf sergisi, konser ve halk dansları olacak. Üçüncü günde ise yarışmaya katılma hakkı elde eden kediler podyumda yürüyüp dereceye girenler belirlenerek ödül töreni gerçekleştirilecek. Pursaklar Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan 2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivalinde dereceye giren kedi sahipleri para ile ödüllendirilirken, kediler de mama kazanacak.

Bir hayli çekişmeli ve renkli geçecek olan Kedi Güzellik Yarışmasının birincisi 10 bin TL, ikincisi 6 bin TL ve üçüncüsü 4 bin TL ödül kazanacak. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin tüm Ankaralıları Uluslararası Kedi Güzellik Festivaline davet etti. Yarışmaya katılmak için www.pursaklar.bel.tr adresindeki forum ve 444 9 709 numaralı telefondan kayıt yaptırılabilecek.

Bu Haber 1686 kez okundu




Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti