< >

AK PARTİ ANKARA İL KONGRESİNE 35 BİN KİŞİ KATILACAK

AK PARTİ ANKARA İL KONGRESİNE 35 BİN KİŞİ KATILACAK
Yamalı, il yönetim kurulu üyeleriyle, Ankara Spor Salonu'ndaki kongre hazırlıklarını inceledi.

 

 

 

Yamalı, il yönetim kurulu üyeleriyle, Ankara Spor Salonu'ndaki kongre hazırlıklarını inceledi. 

AK Parti İl Başkanı Yamalı: - "Yarın 20 bini teşkilat mensubu, 15 bini de seyirci olmak üzere 30-35 bin kişiye varacak bir katılımla kongremizi gerçekleştireceğiz

 

Ankara teşkilatlarında 15 Eylül'de başlayan kongre süreci kapsamında 25 ilçe kongresini tamamladıklarını aktaran Yamalı, yarın da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 5. Olağan İl Kongresi'ni gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Yamalı, "Bizim ilçe kongrelerimiz bile bir büyük kongre havasında geçti. Yine şehrin büyük salonlarında, binlerce kişinin ve bazılarına da Sayın Başbakanımızın katılımıyla bu kongrelerimizi tamamladık" dedi.

 

35 BİN KİŞİ İLE SALONDA OLACAĞIZ

 

Siyasi partilerin 1950'den itibaren serbest siyasi hayata başladıklarını anımsatan Yamalı, şöyle devam etti:

 

"Ancak siyasi partiler bugüne kadar siyasi hayatın yürütülmesinde çok etkin olmadılar. Biz parti teşkilatlarının özellikle Başkent teşkilatının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve çalışmalarımızı da ona göre yapıyoruz. Yarın 20 bini teşkilat mensubu, 15 bini de seyirci olmak üzere 30-35 bin kişilere varacak bir katılımla kongremizi gerçekleştireceğiz. Üç bin genç, bin 500 kişilik de kadın kollarımızdan yaklaşık 4 bin 500 teşkilat mensubumuz, hem şehrin hazırlanmasında hem de salonun hazırlanmasında bir haftadır çalışıyorlar. 200 kadar dış misafirimiz olacak. Afganistan büyükelçisinden Çin büyükelçisine, Bosna Hersek, Japonya büyükelçisi yine müsteşarlık düzeyinde katılımlar olacak. Yaklaşık 150 sivil toplum kuruluşu temsilcisi kongremize iştirak edecek."

 

KONGRE ONCESİ 6 BİN FİDAN DİKİLİYOR

 

Kongrenin yarın 11.00'de başlayacağını hatırlatan Yamalı, "Kongremizin başladığı süreden itibaren Başbakanımızın da söylediği kamuda tasarruf tavsiyesi gereğince, biz bir kamu kuruluşu değiliz ama hediyeden ziyade 6 bin fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Bu fidanlar bugün öğlen toprakla buluşmaya başlayacak. Bugün yüzlerce ama bir ay içinde 6 bin fidan, bu kongrenin anılması için toprakla buluşacak" dedi.

 

Nedim Yamalı, "Yeni Türkiye, Yeni Güç Hedef 2023" gibi sloganları bulunan kongrenin milletvekilliği genel seçimleri için de bir başlangıç olacağını vurguladı.

 

SÜPRİZ İSİMLER KONGEREDE YOK

 

Bir soru üzerine bütün siyasi parti temsilciliklerine davetiye gönderdiklerini ifade eden Yamalı, başka bir soruyu yanıtlarken de "Sürpriz isim geçişleri bu kongremizde yok" yanıtını verdi.    

 

Bu Haber 5059 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SİYASET kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti