< >

Akgül " Hayvanları koruyor ve tedavi ediyoruz."

Akgül

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ve Mamak Belediyesi tarafından, Tübitak 4004 Bilim ve Toplum konulu proje çerçevesinde geçtiğimiz Kasım ayı’nda başlatılan ve 8 ay süren “Çevre Bilinci ve Barınak Gönüllülüğü Eğitim Projesi” tamamlandı.

Proje kapsamında Mamak Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek sokak hayvanları için kuş yuvasından mama kabına, oyuncaktan yatağa kadar ürün tasarlayan Ankara İl Müdürlüğü bünyesinde bakım ve koruma altında bulunan çocuklar, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti.

Proje Yürütücüsü Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Burcu İnsal ile birlikte gelen öğrenciler Akgül ile birlikte projenin başarısını değerlendirerek, projeye verdikleri desteklerden dolayı Akgül’e teşekkür etti.

 

 

Mamak Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik birçok hizmeti sunduklarını kaydeden Akgül, “ Proje ile çocuklarımıza her canlının bu dünyada bulunma sebebinin olduğu ve hayvanların korunmaya muhtaç canlılar olduğu anlatıldı. Biz de Mamak Belediyesi olarak projenin anlaşılması ve farkındalığının oluşması adına elimizden gelen desteği verdik. Mamak Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik beslenme noktaları, QR kod uygulaması, aşılama gibi birçok hizmeti sunuyoruz. Hayvanları koruyor ve tedavi ediyoruz” dedi. Proje kapsamında sokak hayvanlarını tanıyan çocuklar, yine proje kapsamında fidan dikerek doğa bilincini de kazandılar.

 

Bu Haber 502 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti