< >

Akyurt yine iktidara rekor oy çıkaran ilce olma yolunda

Akyurt yine iktidara rekor oy çıkaran ilce olma yolunda

    Aydın Tufan diyor ki 1

Seçim döneminde Ak Parti adına rekor düzeyde oy alan Ankara’nın kuzeyinde yer alan şirin ilçesi olan Akyurt’ta diğer seçimlerde olduğu gibi 31 Mart Yerel seçimlerinde de tablo değişmeyecek gibi gözüküyor. Ak Parti Kadın Kollarında çeşitli kademelerde görev yapmış genç Mühendis adayı Hilal Ayık, Cumhur İttifakının adayı olarak Akyurt’taki da seçmenin oyuna talip.

 

   Özel sektör yatırımları ile birlikte işsizliğin hemen hemen yok denecek oranda olduğu, nüfus artışının sürekli arttığı ve buna paralel yapılaşmanın sürekli geliştiği Akyurt ta 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Gültekin Ayantaş, başarılı belediyecilik yönetimi ile hafızalarda iyi iz bıraktı. Geleceğin 50 yılına tekâmül edecek Belediye hizmetleri ile 31 Martta seçilecek yeni Belediye Başkanına iyi bir miras bıraktı.

 

   Bu seçimlerde parti adayların dışında Bağımsız adaylarında öne çıktığı siyasi ortamda Akyurt’ ta Bağımsız Aday Recep Kanbur, imkânsızlıklar içinde tek başına gece gündüz demeden seçim çalışmaları yaparken görmek mümkün.

 

   Akyurt son yıllarda Ankara’nın en çok gelişen ilçelerinden biri olan Akyurt; Esenboğa Havaalanının, Otonominin ve Uluslararası Fuar Alanının sınırları içinde olan ilçe olarak Başkentin en cazip yatırım bölgesi olarak dikkat çekiyor.

 

   İlçenin siyasi geçmişine ve bugününe bakıldığında  1 Nisan sabahı Başkent Ankara da rekor oy alacak Belediye Başkanları arasında Cumhur İttifakı Akyurt Adayı Hilal Ayık olması sürpriz olmayacaktır.

  

 

Bu Haber 170 kez okundu

Yorumlar

    Yorum Ekle

    GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler