< >

Alaca'da güzel bir etkinlik daha

Alaca'da güzel bir etkinlik daha

Çorum Alaca ilçesinde Cuma gününe Kur'an hafızları damgayı vurdu. Alaca ilçe müftülüğü tarafından organize edilen Hanife Hanım ve Özhan Kur'an kursu öğrencileri diploma ve icazet töreni  Alaca halkının yoğun katılımla gerçekleşti.

Alaca Belediyesi Kültür salonunda düzenlenen etkinlik Alaca Kaymakamı Ramazan Kurtyemez Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz Alaca müftüsü İhsan Caner Diyanetsen İl Başkanı Ali Yıldız'ın katılımı ile gerçekleşti.

Program Alaca Belediye Başkanı, Alaca Milli Eğitim Müdürü Çorum il müftü yardımcısı Alaca müftüsü ve Kuran Kursu hocalarının konuşmacıların ortak mesajı evrensel kitap Kuran'ı Kerim'i Dünyada hiçbir milletin ayırmadan insanlığın kitabı olduğunu ve bu manevi değeri yüklü hak kitabının hafızlık belgesini alan Yürüyen Kur'an dediğimiz Hafız ve Hafize evlatlarımıza hayırlı olsun Ortak mesajını verdiler çok farklı insan yoğunluğunun yaşadığı gecede öğrencilere Alaca Belediyesi çorum İl Müftülüğü kalecikkaya Köyü  Kültür ve sosyal dayanışma derneği  ve Hayırsever iş adamları tarafından kursiyer öğrencilere farklı hediyeler sunuldu.

Bu Haber 1682 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  EĞİTİM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti