< >

Altındağ’da geri dönüşüme tam destek

Altındağ’da geri dönüşüme tam destek

 

Yediden yetmişe tüm vatandaşları çevre temizliği ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmeyi kendisine amaç edinmiş Altındağ Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında eğitim düzenledi. Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından verilen eğitime Karapürçek Piri Reis ve Karapürçek Sezai Karakoç Gençlik Merkezlerinden 25 öğrenci katıldı.

Her atık çöp değildir

Geri dönüşüm tesisini gezen öğrencilere önce reflektör yelekleri giydirilerek güvenlik önemleri alındı. Daha sonra geri dönüşümün nasıl yapıldığı tek tek gösterilerek anlatıldı. Evlerinde de geri dönüştürülebilir atıklara dikkat ederek çevreyi koruyabilecekleri anlatılan gençler, aldıkları eğitimden sonra kâğıt, plastik, pil, cam gibi materyalleri ayırarak geri dönüşüm kutularına atacaklarını hep bir ağızdan dile getirdi.

“En iyi temizlik hiç kirletmemektir”

Geri dönüşüm tesisini gezip bilgi sahibi olan 25 öğrenci daha sonra Hamamönü ’ne geçti. Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri’nin iş birliğiyle kurdukları stantta, öğrenciler vatandaşlara çevre temizliğinim önemini anlattı. Tek tek Hamamönü esnafını da ziyaret eden gençler içerisinde atıkları kategorize eden magnet, kokulu çöp poşeti ve çevre temizliğinin öneminin anlatıldığı broşürleri içeren poşetler dağıttı.

Çevre dostu gençler

Karapürçek Sezai Karakoç Gençlik Merkezi üyesi Naim Yurtlu, Altındağ Belediyesi tarafından verilen eğitimlerle çevre ve doğa sevgisinin aşılandığını ifade etti. Bundan sonra evdeki kâğıt, pil ve cam gibi geri dönüştürülebilecek ürünleri ayırıp Altındağ Belediyesi’nin yerleştirmiş olduğu geri dönüşüm kutularına götürüp atacağını da belirtti.

Karapürçek Piri Reis Gençlik Merkezi üyesi Songül Öztekin, “Bugün geri dönüşüm tesisini gezdim. Camların, kâğıtların ve diğer atıkların tek tek ayrılıp geri dönüşüme kazandırıldığını öğrendim. Ağaçların kesilmemesi ve çevrenin kirlenmemesi için geri dönüşüme önem vermeliyiz. Bugün öğrendiklerimi arkadaşlarıma da anlatacağım.” diyerek görüşlerini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haber 814 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti