< >

Altındağ'da Seçimi kim kazanacak ?

Altındağ'da Seçimi kim kazanacak ?

Aydin Tufan diyor ki !

 

31 Martta yapılacak olan seçimlerde son haftaya girildi.Partiler son  mitinglerini yapmaya genel politikalaını yerel seçimde kulanmaya devam ediyor. Bir taftanda ilçe belediye başkanlıkları için saflar netleşmeye başladı.

Altındağ Belediyesinde seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Ak Parti Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Asım Balcı şimdiden seçimin galipi dersek doğru şöylemiş oluruz.

 

Yerel seçimlere iki haftadan az bir süre kala Kanal5 olarak seçim analizlerine Altındağ ile devam ediyoruz.

 

Bir zamanlar kimsenin oraya girip çıkamadığı ve Ankara’ın suç bölgesi Çinçin ile anılan Altındağ AK Partili Belediye Başkanı Veysel Tiryaki sayesinde marke ilçe haline geldi.

 

Gecekonduların yerini  modern  binalar aldı, Hamamaönü ve Altınköy yurt içinde ve yurt dışından gelen turistlerin gözdesi haline geldi.

 

2014 Yerel seçimlerinde AK Parti’nin % 65 gibi bir oyu, MHP’nin % 10, CHP’nin % 23 oyu olduğuna baktığımızda bu yerel seçimlerde AK Parti  Belediye Başkan Adayı Asıl Balcı’nın rakipsiz seçimi götürdüğünü söyleyebiliriz.

 

Altındağ da gider partilerin durumlarına bir göz atacak olursak Millet İttifakının adayı Hasan Yalçıntaş’ı, Sadet Partisinin adayı Cemal Sartkaya’yı sahada yoğun çalışırken görüyoruz.

 

Üstelik Doç.Dr Asıl Balcı, Ankara Büyükşehir belediyesi Genel Sekreteri olarak başarılı çalışmalarının yanı sıra ,  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday gösterdiği ender başkanlardan birisi.

 

Çorumlu olması nedeniylede Ankara da en çok Çorumluların yaşadığını dikkate alırsak bunu bir avantaj olarak değerlendirmek mümkün.

 

Ak Parti de iki dönem il başkan yardımcılığı, milletvekili adaylığı ve siyaset akademisi koordinatörlüğü  yapmış, Ankara Çorumlu  Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çagır’ın da Altındağ dan belediye meclis üyesi adayı olması bir avantaj.

 

Sayın Bacı’da seçim çalışmalarında Çorumlu hemşerileri ile sık sık bir araya geldiğinde kendisine oy istediği kadar Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye de oy istiyor, hatta istemekle kalmıyor adeta yalvarıyor. Çünkü biliyor ki seçim sonunda kendi ilçede aldığı oy gibi büyükşehirde alınan oyunda önemli olduğunu.

 

AK Parti Altındağ da 31 Mart Yerel seçimler için Doç.Dr. Asım Balcı ile yoğun bir seçim çalışma temposu sürdürüyor.

 

Seçimleri de iyi bir oy oranı ile alacağına kesin gözü ile bakılıyor

Bu Haber 172 kez okundu
Yorumlar

    Yorum Ekle

    GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler