< >

Altındağlı kadınlardan Bingöl’e kitap yardımı

Altındağlı kadınlardan Bingöl’e kitap yardımı

 

Başkan Tiryaki’nin kitap okuma sevgisi aşıladığı Altındağ’da, bu doğrultuda önemli bir adım daha atıldı. Altındağ Belediyesi Güneşevler Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyeleri, Bingöl’deki Solhan Atatürk Ortaokulu’na kitap yardımında bulundu. 1000 kitabı kendi elleriyle paketleyen kadınlar, “kitapsız çocuk kalmayacak” dedi.

Başkan Tiryaki’den Altındağ’a kitap aşısı

Altındağlı kadınlar, kitap yardımı kampanyası için hazırlıklarına günler öncesinden başladı. Sabahın erken saatlerinde işe koyulan kadınlar, hem daha önce okudukları hem de satın aldıkları kitapları merkez çatısı altında topladı. Altındağlı kadınlar, Bingöl’deki Solhan Atatürk Ortaokulu kütüphanesine yapacakları kitap yardımı için eş, dost, akraba ve tüm yakınlarına haber verdi. Bu sayede daha fazla kitap toplayacaklarını düşünen Altındağlı kadınlar, amaçlarına da ulaştı. Güneşevler Kadın Eğitim Kültür Merkezi üyeleri, yaklaşık 1000 kitap toplayarak eğitim adına büyük bir destek kampanyasına imza attı. Kitapları kendi elleriyle kolileyen kadınlar, “Bizlere, bu kitap sevdasını Başkanımız aşıladı. Onun yolunda ilerliyoruz” dedi.

Başkan Tiryaki’nin izindeler

Güneşevler Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Zeynep Usta, büyük şehirlerdeki imkânlara dikkat çekerek, bu durumun maalesef doğu illerimizde aynı olmadığını dile getirdi. Doğudaki çocukların kitaba ihtiyaç duyduğunu aktaran Usta, bu eksikliği gidermek istediklerini vurguladı. Usta, kitap yardımı kampanyalarının devam edeceğini belirtti.

Bir diğer üye Nesrin Kılıç ise duygularını şöyle ifade etti: “Veysel Başkanımızın her sözü kulağımızda... Siz okursanız çocuklarınız, torunlarınız da okur demişti. Okuyoruz. Okumaya da devam edeceğiz. Altındağ’a kütüphaneler yaptı. Ne için yaptı? Kitap okunsun diye… Altındağlı kadınlar olarak bu kütüphaneleri asla boş bırakmayacağız.”

 

Bu Haber 676 kez okundu
1569
Yorumlar

  Yorum Ekle

  EĞİTİM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti