< >

ANGİAD: KDV REFORMU YERLİ ÜRETİME DESTEK OLACAK

ANGİAD: KDV REFORMU YERLİ ÜRETİME DESTEK OLACAK

Aydın Tufan diyor ki !

Günümüzde gaündeme dari fikir ve önerilerini söyleyebilin Sivil Tolpum Kuruluşlarının giderek arttığını görüyoruz.Özellikle genç nesillerin bu konudaki girişimlerini gördükçe gelecek ile ilgili kaygılarımız ortadan kalkıyor.

İşte Emre Altındağ da buna bir başarılı örnek. Tebrikler....

 

KDV düzeninde köklü değişiklikler yapılan tasarının önem taşıdığını söyleyen Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Emre Altındağ, KDV reformunun yatırımcının önünü açarak yerli üretime destek olacağını kaydetti.

 

KDV Kanunu’nda değişiklik öngören kanun tasarısının TBMM’ye sunulduğunu hatırlatan Altındağ, reformun yatırım, üretim ve ihracatı destekler nitelikte olduğunun altını çizdi. Yapılacak değişikliğin ekonomiye büyük katkı sağlayacağını ifade eden Altındağ, düzenlemenin sanayinin gelişmesi içinde önem taşıdığını belirtti. Bu yüzden düzenlemenin çok değerli olduğunu ifade eden Altındağ, yapılacak reformla birlikte KDV iadelerinin hızlandırılacağını ve üç ayı aşan KDV iadelerinde bekleyen tutarlara faiz verileceğini anlattı.

 

“PİYASAYA KAYNAK SAĞLANDI”

Düzenlemenin yatırımcılar üzerindeki ilave finansman yükünü hafifletmeyi amaçladığını kaydeden Altındağ, birikmiş devreden KDV’lerin ödeneceğini söyledi. Reformun, ihracatçının ve yatırımcının önünü açacağını belirten Altındağ, finasman yükün hafiflemesiyle birlikte yerli üretimin yaygınlaşacağını da dile getirdi. Düzenlemeyle birlikte piyasaya kaynak sağlandığını dile getiren Altındağ, değişikliğin milyonlarca kişiye umut olduğunu bildirdi.

 

Tasarının içeriğine bakıldığında pek çok konuda olumlu düzenlemeler yapıldığını gördüklerini belirten Altındağ, küçük esnafın da düşünüldüğünü kaydetti. Değişikliğin aynı zamanda Ar-Ge, yenilik ve tasarım faaliyetlerine yönelik makine ve teçhizat alımlarında KDV’den istisnalar getirdiğini belirten Altındağ, böylelikle Ar-Ge merkezlerinin çoğalacağını kaydetti.

Bu Haber 630 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  EKONOMİ kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti