< >

Ankara Fen Lisesi’nde Ankara Sergisi

Ankara Fen Lisesi’nde Ankara Sergisi

 

 

Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Fen Lisesi işbirliğinde lise öğrencilerine Ankara ilini tanıtmak amacı ile “Ankara” temalı fotoğraf ve afiş sergisi düzenleniyor.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen 1. Ankara Instagram Fotoğraf Yarışması ve 1.-2. Ankara ve Kültürel Değerler Temalı Afiş Yarışmalarında dereceye giren eserler Ankara Fen Lisesi Sergi Salonu’nda 21 Aralık 2018 tarihi itibari ile sergilenmeye başladı.  30 eserden oluşan fotoğraf ve afiş sergisi 18 Ocak 2019 tarihine kadar Ankara Fen Lisesi’nde ziyaret edilebilecek.

Ankara’nın tarihi, kültürel, coğrafi ve etik değerlerinin ortaya çıkarılması ve bu değerlerin genç nesillerdeki farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan gençlerin objektifleri ve tasarladıkları afişler ile birbirinden renkli ve ilginç Ankara fotoğrafları ve tasarımları bu sergide görülebilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Fen Lisesi iş birliğinde düzenlenen sergi ile lise öğrencilerinin Ankara’nın tarihi mekânları, müzeleri, doğasını tanımaları amaçlanıyor. Sergi ile Ankara’nın önemli yerlerine tanıma fırsatı bulan öğrencilerin kendilerine yeni gezi rotaları çıkarması da hedefleniyor.

 

Bu Haber 634 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti