< >

ANKARA’NIN YENİ BAŞKANI MANSUR YAVAŞ

 ANKARA’NIN YENİ BAŞKANI MANSUR YAVAŞ

 

           31 Mart Yerel Seçimleri sonucu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını alarak resmen görevine başladı.   

 

           Mazbatasını almadan önce Hacı Bayram Veli Camii’nde sabah namazını kılan Mansur Yavaş, “Öncelikle, Ankara'nın kurucularından Hacı Bayram'ı ziyaret edip duamızı yaptık. Haydi Bismillah deyip başlıyoruz. Allahım hayırlı uğurlu etsin” dedi.

 

TUNA’YA TEŞEKKÜR

 

           Mansur Yavaş, Ankara Adliye Sarayı’nda mazbatasını aldıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen devir teslim töreni ile Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan görevi devraldı.

           Doç. Dr. Mustafa Tuna, Mansur Yavaş’a başarılar dileyerek, Hayırlı uğurlu olsun, inşallah Ankara’mıza güzel hizmetlere vesile olmanızı Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz” diye konuştu.

           Başkanlık mührünü Tuna’dan alan Yavaş, şu açıklamalarda bulundu:

“Sn. Başkanım biz sizi Sincan'dan beri takip ediyoruz. Gerçekten gerek mali disiplin yoluyla gerekse yaptığınız hizmetlerin farkındayız. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra gerçekten çok güzel hizmetler yaptınız. Biz sizlere çok çok teşekkür ediyoruz. Sizleri bu manada örnek alacağız. Adaletli davrandınız ve gerçekten bunu bütün kamuoyuyla birlikte izledik. İnşallah bundan sonra da biz kendisinin değerli fikirlerinden tecrübelerinden yararlanacağız. Kendisinden bu görevi devir almaktan da çok mutluyum. Çok teşekkür ediyorum kendisine.”

 

 

“KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

            Başkanlık mührünü teslim aldığı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı aracına kadar uğurlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkanlık makamında ilk açıklamasını da basın mensuplarına yaptı:

“Bundan sonra Ankara’mız için gece gündüz demeden hep birlikte ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz. Mesai arkadaşlarımızın hiçbirinin tedirgin olmasına gerek yok. 6 milyon insandan nasıl vergi alıyorsak eşit şekilde hizmetlerin kimin kullandığına bakmıyorsak bundan sonra biz aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden bütün Ankara'yı kucaklayarak oy versin vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz. Geçmişte söylenenler geçmişte kalmıştır, bundan sonra hep önümüze bakacağız. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışacağız inşallah. Allah nasip ederse verdiğimiz sözlerin hepsini tutarak Ankara'yı Cumhuriyetimizin Başkentine, Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Başkentine yakışır bir şekilde dünya Başkentine yakışır bir şekilde Ankara yapmak için bütün Ankaralı hemşerilerimizle, iktidar-muhalefet demeden el birliği ile çalışacağız. Belediyemizi STK’lar, Meslek Odaları, Üniversiteler ve personelimizle birlikte inşallah ortak akılla yönetmeye başlıyoruz.”

 

Bu Haber 480 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti