< >

Ankara Sevgi Evleri Güreş takımı başarıdan başarıya koşuyor

Ankara Sevgi Evleri Güreş takımı başarıdan başarıya koşuyor
Ankara Sevgi Evleri Güreş takımı Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda yapılan Ankara Güreş İl Birinciliği Müsabakalarında madalyaları toplayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ankara Sevgi Evleri Güreş takımı Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda yapılan Ankara Güreş İl Birinciliği Müsabakalarında madalyaları toplayarak  dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ankara Yaşar Doğu Spor Salonunda 11 Kulüpten, 55 Güreşçinin katılımı ile yapılan Ankara Güreş İl Birinciliği Müsabakalarına ilgi oldukça yoğundu. 2020 Yılı Olimpiyatlarının alt yapısını oluşturacak Minik Güreşçiler, müsabakalarda sergiledikleri performans ve yaptıkları teknikler  ile Güreş otoritelerinin dikkatlerini üzerlerine çekmeyi başardılar.

Yaklaşık 3 Yıl önce Türkiye Güreş Federasyonu desteği  ile Ankara Sevgi Evlerinde başlayan güreş çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor.

Güreş Çalışmalarını yürüten Antrenör  Abdulkerim Yıllık; yaklaşık  üç yıl önce Ankara Çocuk Evleri Sitemizde güreş çalışmalarına başladık,  amacımız kimsesiz, sosyal hayattan uzak olan çocuklarımızı güreş yaptırarak  sosyalleşmelerini sağlamak ve bu çocuklarımın önüne Şampiyon olabilmeleri için bir imkan sunmak’tır ‘dedi.

Yıllık; Ata ve milli sporumuz güreşi sevdirmek için çıktığımız bu yolda zamanla  gördük ki çok yetenekli çocuklar var, çocuklarımızı düzenli olarak antrenmanlara aldık ve sabırla çalışmalarımızı sürdürdük. 20-22 Mart tarihlerinde Ankara İlinde yapılan “Ankara Güreş İl Birinciliği”  müsabakalarında 7 madalya kazanarak kulüb rekorunu kırmışlardır. Ankara Çocuk Evleri Sitesi Güreş Takımı olarak hedefimizi Şampiyon olarak belirledik, artık şampiyonlar yetiştirmek ve şampiyonluk Kupasını Kulüp Müzemize götürmek istiyoruz.”dedi.

Antrenör Yıllık; Güreş çalışmalarımıza başladığımız günden bu yana güreş çalışmalarımızda bize destek olan Kuruluş Müdür ve Müdür Yardımcılarına teşekkür ediyorum. Ayrıca  dereceye giren ve giremeyen güreşçi minik çocuklarımızı tebrik ediyor,  çalışmalarında başarılar diliyorum ‘dedi.

Ankara Sevgi Evleri Güreş Takımında madalya kazanan güreşçiler 2 altın, 3 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya aldı.

 

Bu Haber 9029 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti