< >

ANTRENÖR; İmkân dedi? VALİ: Şampiyon getir, ne istersen iste?

ANTRENÖR; İmkân dedi? VALİ: Şampiyon getir, ne istersen iste?
Çorum Valisi Ahmet Kara Boks Antrenörü Ziyaettin Türkoğlu’ndan ili temsil edecek şampiyon boksörler çıkarmasını istedi.

 

 

Çorum Valisi Ahmet Kara Boks Antrenörü Ziyaettin Türkoğlu’ndan ili temsil edecek şampiyon boksörler çıkarmasını istedi.

 

Uzun yıllar Kırıkkale’de boks sporuna önemli şampiyonlar yetiştirmiş olan Ziyaettin hoca memleketi Çorum’a yerleştikten sonra geleneksel olan bu başarısını devam ettiriyor.

 

Belediye Boks Kulübünde Antrenörlük yapan Ziyaettin Türkoğlu gerek kulüp bünyesinde gerekse ferdi branşlarda genç sporcuları küçük yaştan itibaren çalıştırmaya başlıyor. Bir süre sonra zirveye adım adım yaklaşan Ziyaettin hoca Türkiye Şampiyonasından itibaren başarılı boksörleri bir bir kürsüye çıkartıyor.

 

Bu çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Çorum Belediye Boks Kulübü Antrenörü Ziyaettin Türkoğlu ile Çorum Valisi Ahmet Kara’yı ziyaretimiz esnasında ilginç bir diyalog yaşandı.

 

Türkoğlu “Çorum da boks da çok başarılı bir altyapı var. İmkân verilirse bu başarıyı zirveye taşımak istiyorum. Kişisel çabam ile yetiştirdiğim gençleri şampiyonlarda sınava tabi tuttum. Gördüm ki başarıları her maçta gİderek artıyor. Çoğu Turnuvalarda ilk üçe girdik. Ferdi şampiyonluklarımız var.İmkanlarım artarsa neler yapabileceğimin bir ispatı bu.” Dedi.

 

Çorum Valisi Ahmet Kara ise “ Lafı bırak, icraata gel. Sen bana şampiyonları getir, tanışalım. Bu işe aklım yatarsa imkan dediğin nedir ki ? Ne istersen vereyim. Yeter ki Çorum’dan şampiyonlar çıkar “ dedi. Ziyattin Hoca şampiyonları valiyle tanıştırma ve Çorumdan şampiyonlar çıkarma kararını aldı.

 

 

Vali ve Boks hocası arasında geçen bu tatlı görüşmenin önümüzdeki günlerde başarılı sporcuların yetişmesine ön ayak olacağını sanıyorum

 

 

 

 

Bu Haber 5774 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti