< >

Bayramda spor için dağa çıktılar

Bayramda spor için dağa çıktılar

 

    Dağcıya durmak olmaz, dediler ve Kale Dağcılık ve Spor Kulübü üyelerinden İsa Sert, İbrahim Bora ile Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi adlı sporcularımız örnek bir tavır sergileyerek Kırıkkale de Bayramda da iki ayrı tırmanışa imza attılar.

     İsa Sert ve İbrahim Bora adlı dağcılar  Kırıkkale ilinin en yüksek zirvesi olan Dinek Dağına Kurban bayramının ikinci günü hem de en uzun parkuru deneyerek zirve tırmanışını başarıyla tamamlarken,  aynı gün sporculardan  Yusuf Tüfekçi ise Kayseri-Yahyalı ilçesi Belen zirvesindeydi.

       İki güzide dağcımızın zirve yolculuğu 900 rakımlı Işıklı dağında başlarken 1.744 m. Rakımlı Dinek zirvesinde tamamladı.

      Üçüncü dağcı ise 2.149 m. Rakımlı Belen dağına Yahyalı ve Erciyes manzaralı altında zirveyi tamamlarken, üç sporcuda her an her yerde dağcılık sporunun hazır olduğunu sevenlerine bildiriyordu

     Kale Dağcılık ve Spor Kulübü Başkanı Metin Atun ; Bu örnek davranışlarından dolayı her üç sporcuyu da kale dağcılık olarak kutlarken “ dağcılığın sporun her durumda yapılabilecek en iyi sporlardan biri olduğunu tüm kamuoyuna tekrar duyurmak istiyoruz. Faaliyetlerimiz ülke çapında ilgi görmeye başladı. Yakında  Gençlik ve Spor Bakanından ziyaret için davet bekliyoruz.”dedi.

 

 

 

Bu Haber 949 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti