< >

CHEP’ten Türkiye’de bir ilk: Yürüyerek Toplantı

CHEP’ten Türkiye’de bir ilk: Yürüyerek Toplantı

 

Daha iyi gezegen, daha iyi toplumlar, daha iyi iş modeli anlayışını benimseyen tedarik zinciri çözümleri devi CHEP, Türkiye’de bir ilke imza atarak toplantılarını yürüyerek gerçekleştirmeye başladı. Yeniliklerin öncüsü CHEP, toplantılarında yürüyerek yaratıcı fikirleri besleyecek, çalışanlarının sağlığını koruyacak ve verimliliği artıracak.

 

Sürdürülebilir iş modeli yaklaşımı ile tedarik zinciri çözümleri sunan CHEP’ten Türkiye’de bir ilk… CHEP; Beethoven, Goethe, Steve Jobs, Mark Zuckerberg gibi geçmişin ve günümüzün dehalarının da yaratıcı fikirlerini borçlu olduğu uzun yürüyüşleri ofis hayatına adapte etti. CHEP, düşünceleri beslemede etkisi kanıtlanmış yürüyüş aktivitesini ekip halinde gerçekleştirmek ve bunu bir yaşam standardı haline getirmek amacıyla artık toplantılarını yürüyerek yapmaya başladı.

 

“Yürüyerek yapılan toplantılar yaratıcılığı yüzde 81 oranında artırıyor’’

Yürüyerek toplantı uygulamasını hayata geçirecekleri için mutlu olduklarını belirten CHEP Türkiye Genel Müdürü Şafak AktekinYapılan araştırmalara göre; yürüyerek gerçekleştirilen toplantılar yaratıcılığı yüzde 81 oranında artırıyor. Ayrıca diğer toplantı türlerine göre daha doğal bir ortamda yapıldığı için dikkatler daha az dağılıyor ve insan ilişkileri güçleniyor. Yürümek birçok hastalığın tedavisi için de oldukça etkili. Biz de “Yürüyen Fikirler Projesi” adını verdiğimiz uygulama ile toplantılarımızda çalışanlarımızın fikirlerini daha da akıcı bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olarak verimliliklerine ve sağlıklarına katkı sağlamayı umuyoruz” dedi.

 

CHEP, her toplantısında 1400 metre yürüyecek

Bir paletten fazlasını sunan CHEP, Yürüyen Fikirler Projesi kapsamında çalışanlara ofis içinde spor ayakkabılarını koyabildikleri bir dolap temin ediyor. Yürüyerek toplantı yapabilmek için belirlenen toplantı odalarını seçen çalışanlar danışmada bir kayıt formu doldurarak kart alıyor. Proje ile yolun güvenli olması adına sadece en yakın anlaşmalı kafeye yapılan yürüyüşler destekleniyor. Yürüyüşlerinde 700 m’ye ulaşanlar anlaşmalı kafede kartlarını kullanarak bir içecek molası verebiliyor. Çalışanlar dönüşte kartlarını danışmaya teslim ediyor. Uygulama ile CHEP çalışanları gidiş-dönüş toplamda 1400 m yürüyerek yaratıcı fikirlerini uçuşturuyor.

 

CHEP hakkında

Uluslararası tedarik zinciri devi Brambles Grubu’nun bir parçası olarak Avustralya’da kurulan CHEP; hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek ve perakende sektörleri için iş süreçlerini baştan sona optimize eden tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. CHEP’in sürdürülebilir modeli, onarım ve yeniden kullanıma dayalıdır. CHEP’ten kiralanan paletler kullanım sonrası toplanıp düzenli olarak bakım ve onarımdan geçirilerek tekrar hizmete sunulmaktadır. Bu sayede palet yönetimindeki maliyetler düşürülerek tedarik zinciri verimliliği artırılmaktadır. Dünya çapında 54 ülkede 275 paletlik dolaşım ağı ve 14 bin çalışanı bulunan CHEP, 2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Global pazarlardaki tecrübesini Türkiye’deki iş ortaklarının tedarik zinciri yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan CHEP; daha iyi gezegen, daha iyi toplumlar, daha iyi iş modeli anlayışını hayata geçirirken iş süreçlerinde doğal kaynakların korunmasını savunmaktadır. Sürdürülebilir ormanların oluşturulması, uzun ömürlü ahşap paletlerde kullanılan kerestelerin bu ormanlardan temini, ihtiyaca göre şekillendirilen havuzlama ve taşımacılık sistemleri sayesinde ham madde ve enerji tasarrufu ilkesini savunan CHEP; 2020 yılında sıfır israf, sıfır orman tahribi, sıfır karbon emisyonu hedefi için çalışmaktadır.

Bu Haber 1679 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti