< >

ÇOCUKLARLA BÖCEKLERİN DOSTLUĞU…

ÇOCUKLARLA BÖCEKLERİN DOSTLUĞU…

 

 

-BAŞKENTLİ ÇOCUKLAR BÖCEK KORKUSUNU YENİYOR

 

-ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ ENTOMOLOJİ BİTKİ KORUMA BÖLÜMÜ’NÜN AÇTIĞI BÖCEKLERLE EKOLOJİ DERSİNE KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ, HAYVANLARI YAKINDAN TANIMA FIRSADI BULDU

 

 

 

        Ankara Büyükşehir Belediyesi 24. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen “Böcek Şenlik Okulu”nu ziyaret etti.

        Bilimin eğlenceli yönlerini keşfetmek, hayvan bilimine karşı merak uyandırmak, ekoloji bilincinin oluşturulması ve böceklere olan önyargının değiştirilmesi amacıyla kurulan “Böcek Şenlik Okulu”nda keyifli bir gün geçiren Çocuk Meclisi’nin 9-14 yaş grubundan oluşan üyeleri, böcek korkularını da yendi.

 

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAMAM BÖCEĞİ İLE TANIŞMA

        Fakültenin birbirinden güzel ağaçları ve çiçekleri arasında, atraplarla böcek yakalayarak inceleme yapan Çocuk Meclisi üyeleri, mikroskopla da böcekleri yakından görme şansı yakaladı.

        Dünyanın en büyük hamam böceği olarak bilinen Madagaskar hamam böceği ile de tanışan çocuklar, Ziraat Fakültesi Müzesi’ni de gezdi.

 

BÖCEKLERE KARŞI FARKINDALIK

       Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Entomoloji Anabilim Dalı’nda bulunan Böcek Şenlik Okulu (BÖŞO), böcekler konusunda çocuklara farkındalık kazandırmayı ve ekoloji bilincini geliştirmeyi amaçlıyor.

        Birbirinden farklı böceklerin özelliklerinin anlatıldığı eğitim programında, böceklerin yaşam şekillerini öğrenen çocuklar, hem pratik hem de uygulamalı eğitim alıyor. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Özkan tarafından verilen derste; doğa dengesinden besin zincirine kadar birçok bilgi çocuklara anlatılıyor. Çocuklar, çizgi film ve drama oyunları ile de böcek dünyasını daha yakından tanıma fırsatı buluyor.

 

Bu Haber 338 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti