< >

Çorumlulardan Sincan da aşure ikramı

Çorumlulardan Sincan da aşure ikramı

 

 

Sincan Çorum İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Sincan lale meydanında düzenlemiş olduğumuz Aşure programına katılım yüksekti.

 

Sincan Çorum İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Ali Baş tarafından meydanda karşılanan protokol üyeleri;  Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan,  Ak Parti Sincan İlçe Başkanı  Soner Aslan Argun,  Bel-Pa Genel Müdürü Fatih Çelik, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Argun, Yenimahalle Çorumlular derneği Başkanı Aladdin  Şahin, Ankara Çorumlu İş Adamları Derneği Başkanı  Süleyman  Gökçe, Mamak Çorumlular Federasyonu Başkanı Ercan Aksu, Etimesgut Çorumlar Dernek Başkanı Alpaslan Çuhacı, Ankara  Çorum Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Gül Akay, Sincan muhtarları, daire müdürleri ve dernek üyeleri protokol katıldılar.

 

 Sincan Çorum İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı  Hüseyin Ali Baş programın açılış konuşmasında bayrak yarışı içeresin de devraldıkları Sincan Çorumluların önemli görevini başarı ile yürütmek için çalışmalar yaptığını belirterek ; Bugün anlamlı bir günde birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz. Davetimize icabet eden herkesten Allah Razı olsun. , Birlik beraberliğimiz daim olsun.”dedi.

 

 

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da konuşmasında aşurenin önemine dile getirerek ; Sincan da Çorumlu hemşerilerimizle tam bir uyum içindeyiz. Onların her faaliyetinde yanlarında olmaya gayret gösteriyorum. Çünkü Çorumluları çok seviyoruz, onlara önem veriyoruz. Yaşadığımız kente değer katıyorlar. Aşure programımız  hayırlara vesile olsun.”dedi.

 

Semazen gösterileri sonrası , Konuşmalardan sonra aşure ikramına geçildi. Protokol üyeleri davete icabet edenlere kendi elleri ile doldurdukları aşureleri ikram ettiler.

 

 

 

Bu Haber 488 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti