< >

-Çubuk Belediyesi, Ramazan Bayramına hazır

-Çubuk Belediyesi, Ramazan Bayramına hazır

 

 

Bayram öncesi ve süresince oluşturulan ekiplerle ilçenin dört bir noktasında hizmet verecek olan Çubuk Belediyesi, vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için her şeyi düşündüğü kaydedildi.

Çubuk Belediyesi, ilçe kültüründe önemli bir yere sahip olan kabir ziyaretleri için arife günü ilçe merkezinden mezarlıklara ücretsiz servis tahsis edecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin dört bir yanında temizlik çalışması yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

 

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı'nın yaklaşması nedeniyle çalışmalara hız verdiklerini anlattı.

 

Başkan Demirbaş, Ramazan Bayramı öncesi gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, ‘’Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Ramazan Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar kattık. Böylelikle vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz’’ dedi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerinin bayramdan önce ve bayram süresince de devam edeceğini kaydeden Başkan Demirbaş, çevre ve gürültü kirliliğiyle ilgili şikayetlerin değerlendirileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 

‘’Bayram öncesi ve sonrası açık olacak pazar yeriyle çarşı merkezindeki alışveriş yerlerinde vatandaşların rahat ve güvenli ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için işportacıların bulvar ve caddeleri işgal etmelerine izin verilmeyecek. Şu ana kadar belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz rutin faaliyetlere, Ramazan Bayramı dolayısıyla ek çalışmalar kattık. Böylelikle vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesine katkı sunmayı amaçlıyoruz.’’

Dolu dolu yaşanan ramazan ayının ardından özlemle beklenen bayram için gerekli tedbirlerin alındığını vurgulayan Başkan Demirbaş, ‘’Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk olarak ilçe merkezindeki mezarlıklar ile mahallelerimizdeki mezarlıkların ve şehitliklerin temizlik, bakım ve düzenleme çalışmaları yürütüldü. Ayrıca ilçe merkezinde kaldırımlar yıkanırken, bayram süresince de çevre temizliği çalışmalarımız faal olarak devam edecek. Vatandaşlarımızın bayramı huzurlu geçirebilmeleri amacıyla Fen İşleri, Sağlık İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Zabıta müdürlüklerimiz gereken tedbirleri aldı. Bayram süresince gezi ve dinlenme amaçlı ziyaretçi akınına uğrayacak parklarda genel temizlik çalışmaları da devam ediyor. Belediyedeki hizmetlerin aksamaması için bayramda nöbetçi personel uygulamasına da gideceğiz’’ diye konuştu.

 

Diğer günlerde olduğu gibi "Alo 153" hattının bayram boyunca 24 saat kesintisiz hizmet vereceğini, vatandaşların şikayet, istek ve taleplerini buradan bildirebileceğini aktaran Başkan Demirbaş, bayramın tüm İslam alemine ve insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini diledi.

 
 

 

Bu Haber 375 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti