< >

Çubuk da Reis geldi, rüzgarı olumlu esti

Çubuk da Reis geldi, rüzgarı olumlu esti

     Aydın Tufan diyor ki !

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara’nın kuzeyinde Turşusu ile ünlü Çubuk’ta yerel seçimler adeta tek kanat üzerinde yürüyor iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilzçede miting yapması seçim anketlerinde bir sorunun olduğunun habercisiydi.

 

Reis geldi, " bazı ilçelerde olduğu gibi olaya el koydu,  mitingden sonrada ilçede uzunca bir süre kaldı, olumsuz rüzgarı tekrar olumluya çevirdi" dersek doğru tespit yapmış olurum.

 

Ancak miting alanına girecek protokolün listesini kim yapmış ise bunun bir hesabı sorulmalı. Çünkü ilçede belediye başkanı aday adayı olmuş insanlar protokolde ismi olmadığı giçin alana giremediler. Bu durumda hiç hoş olmadı.

 

Her birinin etrafında yüzer oy olsa hadi küsenleri,kırgın olanları  siz hesaplayın.

 

 

   Cumhur İttifakının Adayı Ak Parti eski İlçe Başkanı Avukat Baki Demirbaş, Belediye Başkan adayı. Teşkilattan gelen Genç Başkan Adayı Milliyetçi kanadın sempati ile baktığı bir isim. İlçe Başkanlığı döneminde de sıcak ve samimi ilişkileriyle sessiz sedasız milletin gönlünde yer edinen bir isim olarak dikkat çekiyor.

 

 

    Ak Parti Kurmayları Demirbaş’ın bu özelliklerini görmüş olacaklar ki; Beş yıl ilçeye hizmet etmeye gayret etmiş Belediye Başkanı Dr Tuncay Acehan’ı  değiştirme gereği görmüşler. Geçmişe şöyle bir baktığımızda Sayın Acehan,  Ak Parti İlçe Başkanlığı döneminde “ Fakir Babası” iken Belediye Başkanı seçildikten sonra çevresiyle bu diyalogunu sürdüremedi. Seçildikten sonra etrafını ören duvarı geçip halk ile bütünleşemedi. Gönül belediyeciliğini tesis edemedi.

 

 

Yerel manada Merkezi Hükümetin hizmetlerini ilçeye getirmiş olmasına rağmen son bir yılda yaptığı hizmetleri iyi anlatamamanın faturasını ödedi. Son aylarda Çubuk Turşusunun Uluslararası Patent alması yolunda yaptığı gayretleri başarı hanesine yazıldı.

 

  Çubuk’ta diğer adaylara baktığımızda geçen yıl % 18 gibi  iyi bir oy potansiyeli yakalayan Büyük Birlik Partisi bu seçimlerde Adayı Hayrettin Bal ile bu oranı koruyup koruyamayacağı veya arttıracağı seçimler sonucunda belli olacak.

İyi Parti Adayı Mustafa Aydost’un da sahada olduğu ve yoğun bir çaba içinde seçim çalışmaları içinde olarak görmek mümkün.Çubuk’ta sosyal demokratların geçen yerel seçimlerde oyu  %5 gibi gözüksede şimdi ne olacağını kimse kestirememektidir.

 

   Bu bilgiler ışığında Turşunun başkenti olarak tabir edilen Çubuk’ta siyasi tabloya bakıldığında Cumhur İttifakının adayı Baki Demirbaş Ak Parti ve MHP li seçmenin  oyunun büyük bölümünü  alması bekleniyor.

Her ne kadar  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerde ilçede miting yapması  orada bir sorun var gibi gözüksede Baki Demirbaş Çubuk da yüksek bir oyla seçilecek gibi gözüküyor.

 

 

Bu Haber 164 kez okundu

Yorumlar

    Yorum Ekle

    GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler