< >

Çubuk'ta Yeni Sokak Sağlıklaştırma Projesi Başladı

 Çubuk'ta Yeni Sokak Sağlıklaştırma Projesi Başladı

 

 

Ankara'nın Çubuk ilçesinde belediye ekipleri tarafından yeni yol genişletme ve sokak sağlıklaştırma projesi başlatıldığı belirtildi.

Çubuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından trafiğin akışını kolaylaştırmak amacıyla yürütülen faaliyetler kapsamında, Cengiz Topel Caddesi, Alparslan Caddesi ve Mevlana sokakta yol yükseltme, genişletme ve sağlıklaştırma projesi çalışmasına başlanıldı.

Yapılan projelerle ilgili bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, proje çalışmalarının tamamlandığını ve ekiplerin uygulamaya başladığını söyledi.

Cengiz Topel Caddesinde kaldırım ve aydınlatma çalışmalarının da yapılacağını vurgulayan Başkan Demirbaş, şunları söyledi:

‘’Yeni Belediye binamızın da olduğu Atatürk Mahallemizin Cengiz Topel Caddesi ile Adnan Menderes Bulvarını birleştiren noktada yol yükseltme çalışması yapılacak. Oradaki kot farkı nedeniyle yol doldurularak yükseltilecek. Hem kot farkı ortadan kaldırılacak hem de birden yükselen yolun dik bölümü tatlı bir rampaya dönüşecek. Ayrıca Mevlana Sokak ve Alparslan Türkeş Caddesinde de sağlıklaştırma çalışması yapılarak yeni bir görünüme kavuşacak. Proje kapsamında altyapısı yeniden düzenlenen bölgede araç yolu ve yaya yolları da yeniden düzenlenecek. Zemin malzemeleri değiştirilirken yeni dekoratif aydınlatma armatürleri de yerleştirilecek. Yapılacak proje ile Çay sokakta olduğu gibi bu bölgemizin de çehresini değiştirirken daha kullanışlı bir mekan haline getirmek istiyoruz. Bölgeyi inşallah halkımızın yoğun şekilde kullanacağı bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.’’

Hedeflerinin şehre gelen misafirlere farklı destinasyonlar sunmak olduğuna işaret eden Başkan Demirbaş, yapılan çalışmaları tamamlandıkça şehrin daha da güzelleştiğini belirtti.

 

Bu Haber 248 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti