< >

DENİZLİ KİTAP FUARINI 300 BİN KİŞİ GEZDİ

DENİZLİ KİTAP FUARINI 300 BİN KİŞİ GEZDİ

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Denizli Kitap Fuarı, rekor ziyaretçi katılımıyla kapanışını yaptı. Fuarı 10 günde 300 bin ziyaretçi gezdi.

Ege'nin en büyük kitap fuarı olarak nitelendirilen Denizli Kitap Fuarı, 30 Mart-08 Nisan arasında yapıldı. 150 yazar ve 220 yayınevinin katıldığı fuarı 300 bin kişi ziyaret etti. Her gün onlarca farklı yazarın imza günleri ve söyleşi düzenlediği fuarın onur konuğu Mustafa Tatcı oldu. Tarihçi ve akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın yanı sıra Kahraman Tazeoğlu, Sinan Akyüz, İsmail Saymaz, Ali Lidar, Canan Tan, Leyla İpekçi, Saba Tümer, Sinan Yağmur, Abdurrahman Dilipak ve Yalçın Akdoğan gibi Türkiye'nin en ünlü yazarları da okurlarıyla buluştu. Fuara katılan yazarlar ve yayınevleri gösterilen ilgiden oldukça memnun kalırken, satış rakamlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu, birçok kitap fuarından çok daha fazla kitabın okuyucusuyla buluştuğu ifade edildi. 

 

Tüm ziyaretçilerimize, imza günleri ve etkinliklere katılan yazarlara, etkinliklere katılan sanatçılara, tüm katılımcı yayınevleri, sivil toplum kuruluşları ve adını sayamadığımız daha bir çok kişiye fuarlarımıza gösterdikleri yoğun ilgi için teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl tekrar buluşmayı diliyoruz.

Bu Haber 1106 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti