< >

DİRİLİŞ'İN BİR BÖLÜMÜ KIRIKKALE KARAKEÇİLİ'DE ÇEKİLECEK

 DİRİLİŞ'İN BİR BÖLÜMÜ KIRIKKALE KARAKEÇİLİ'DE ÇEKİLECEK
Osmanlı’nın Kuruluşunu anlatan Diziye Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, Meclis üyeleri ile birlikte özel davetli olarak katıldı.Dizinin Kayı Boyu ile ilgili bir bölümünün Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinde çekileceği öğrenildi.


TRT’nin Reyting Rekorları kıran Diriliş ERTUĞRUL dizisinin bu haftaki konukları Karakeçililer oldu. Osmanlı’nın Kuruluşunu anlatan Diziye Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, Meclis üyeleri ile birlikte özel davetli olarak katıldı. 


Sete Davet edildiler
Kayı Boyundan olan Karakeçililer TRT’de Yayınlanan Diriliş dizisine özel olarak davet edildi. İstanbul Riva’ya kurulan 30 Bin metrekarelik Platoya davet edilen Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik ve meclis üyeleri Kırıkkale’yi ve Karakeçiliyi başarılı bir şekilde temsil ettiler. 


Filmin setinde oyuncular ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik; Karakeçili olarak bizleri bugün Buraya davet eden Yapımcılara ve oyunculara teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin olduğu gibi Karakeçili içinde Diriliş dizisinin bizim için önemli ve ayrı bir yeri var. Gerçekten gelecek nesillerimiz için güzel bir dizi çekiliyor. Emeği geçen oyuncularımıza, yapımcılara teşekkür ediyoruz. Hakikaten geç kalınmış bir dizi. Bugün burada ayrıca TRT yönetimini de teşekkür etmek istiyorum böyle güzel bir diziyi bize kazandırdıkları için” dedi. 
Kendilerine yapılan ziyaretten ötürü son derece memnun olduklarını ifade eden Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, Yaptığımız işin zor ama güzel bir iş olduğunun farkındayız. Çektiğimiz dizi ile biraz bilgi vermek gerekirse eğer, “Osmanlı gibi büyük bir imparatorluğun 13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. 


Bugün buraya gelerek bizleri mutlu eden Belediye Başkanımız değerli kardeşimiz Hüseyin Özçelik’e ve Meclis üyelerine teşekkür ediyoruz. Allah izin verirse Karakeçiliye gelerek burada bir bölüm çekilmesi için de gerekli çalışmaları yapacağız” dedi. 
Ziyaretin anısına Diriliş Ertuğrul ekibine Karakeçili bayanlar tarafından el emeği göz nuru kilim hediye edildi.


Haber::ARİF ÇAKIROĞLU

Bu Haber 11430 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti