< >

DOĞUMUNUN 93’ÜNCÜ YILINDA TURGUT ÖZAL’A VEFA

DOĞUMUNUN 93’ÜNCÜ YILINDA TURGUT ÖZAL’A VEFA

 

Anavatan Partisi, Turgut Özal’ı unutmadı. Anavatan Partisi kurucusu, 8’inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal, 93’üncü doğum gününde bir fotoğraf sergisiyle anıldı.

“Doğumunun 93’üncü yılında Turgut Özal” konulu sergi, farklı siyasi partilerden pek çok önemli ismi bir araya getirdi. Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’nin ev sahipliğinde düzenlenen sergiye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkçi, AK Parti Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan ve Nevzat Ceylan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Cihan Paçacı, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve çok sayıda Anavatan Partisi temsilcisi katıldı.

“TURGUT ÖZAL BÜYÜK BİR LİDERDİ…”

Programda ilk olarak Turgut Özal’ın siyasi hayatından kesitlerin yer aldığı bir film izlendi. Film, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. “Rahmetli Turgut Özal’ın temellerini attığı Anavatan Partisi’nin genel başkanı olarak, bu değerli mirasa sahip çıktığım için gurur duyuyorum” diyen Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, konuşmasında Turgut Özal’ın kitleleri peşinden sürükleyen büyük bir lider olduğunu vurguladı. Başkan Çelebi şunları kaydetti:

“Rahmetli genel başkanımız yaşasaydı eğer, bugün 93 yaşında olacaktı. Maalesef çok zamansız, çok erken ayrıldı aramızdan… Bugün bedenen aramızda olmasa da, bize bıraktığı değerlerle, ilkelerle, temiz siyaset anlayışı ile ve sevgisi ile hala aramızda… Hala bizimle beraber… Bize bıraktığı miras çok büyük… Tertemiz bir isim bıraktı her şeyden önce… Anavatan Partisi’ni bıraktı. Herkesle dost, birleştirici, bütünleştirici partimizi, tertemiz ve kavgasız siyaset anlayışını bıraktı. Rahmetli Turgut Özal, her kesimi sevgiyle kucaklayan bir liderdi. Hafızalarımızdaki anılarıyla hala aklımızda… Türk siyasetinin en zorlu yıllarında iktidardaydı, en zorlu koşullarında milletinin elini bırakmadı, vatan sevgisinden bir adım ödün vermedi. Hep zoru başardı. O yılları yaşayan herkes şunu çok iyi bilir ki, rahmetli Turgut Özal gerçek bir liderdi. İyi ki doğdu, iyi ki yaşadı. Bu güzel sergi ve fotoğraflar vesilesiyle, kendisini bugün bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun, ruhu şad olsun…”

HER SİYASİ PARTİDEN TEMSİLCİLER BİR ARADA

Turgut Özal’ın birleştirici ve bütünleştirici siyaset anlayışına da dikkati çeken Başkan Çelebi “Öyle bir siyasi lider ki, bugün 93’üncü doğum gününde, her siyasi partiden katılım var. Hem iktidar hem de muhalefet kanadından siyasi parti temsilcilerimiz burada… Bunu başarabilmek, her siyasi düşünceden, her kesimden insanın kalbinde yer edinebilmek çok özel bir durum… Merhum Turgut Özal bunu başarabilmiş bir liderdi. Bu nedenle ölümünün üzerinden yıllar geçmiş olsa bile, hala sevgiyle, saygıyla ve minnetle anıyoruz kendisini…” dedi.

Daha sonra serginin açılışını hep birlikte yapan katılımcılar, Turgut Özal’ın siyaset hayatı ve özel hayatını yansıtan fotoğraf kareleriyle yakından ilgilendi.

 

 

 

Bu Haber 168 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  SİYASET kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti