< >

Elmadağ belediyesini kim kazanacak ?

Elmadağ belediyesini kim kazanacak ?

Aydın Tufan Diyor ki ?

 

Bir zamanlar CHP'nin bayrağının dalgalandığı Elmadağ'da Ak Parti tarafından  kazanılan Belediye önemli hizmetlerle halkın gözünde önemli bir beğeni kazandı. 31 Mart'da yapılacak seçimlerde Elmadağ'da seçimi kim kazanacak diye merek edenler için işte   analizimiz ?

 

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara’ın en eski ilçelerinden biri olan Elmadağ da çok çekişmeli geçen bir dönem yaşanıyor.

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elmadağ da hiçde prağramında olmayan bir miting yaptı.

Dmekki Ankara'nın bazı ilçelerinde olduğu gibi  burda da iktidarın seçim sonuçları konusunda endişesi vardı.

Ak Parti kurucu ilçe başkanı ve SP Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul da istifa edip tekrar partisine döndü.SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ni  "Trenden inenler hani tekrar trene binemezdi, bizim adayımızı neden tekrar aldılar"diye eleştirdi.

 

Geçmişe bir bakalım ; Uzun yıllar Sosyal Demokratların kalesi olarak bilinen Elmadağ  AK Parti Belediyeciliğine Gazi Şahin ile  tanışmıştı. İlçe son elli yılda alamadığı devlet hizmetlerinin çoğunu bu dönemde aldı.Mamak Belediyesindeki tecrübelerini konuşturan Şahin ile özlenen bir dönem yaşadı Elmadağ. Durum böyle olunca cazibesi artan Elmadağ’a 31 Mart Yerel Seçimlerinde talip de arttı.

 

AK Parti Belediye Fen İşleri Müdür Yardımcısı Mühendis Gökhan Küçükçelebi ile seçime girerken, Ak Parti Kurucu İlçe Başkanı Nuri Yurdakul Sadet Partinin adayı iken istifa edip  tekrar Ak parti'ye dönmesi sonuçları ne kadar etkiler bekleyip göreceğiz.

 

Adayları genelde şöyle bir baktığımızda;

2014 de Gazi Şahin ismi Elmadağ da yok iken,  Ak Parti Belediye Başkan Adayı olarak çalışmalara başlamış, seçim bürosunu açmış, posterlerini bile bastırmış iken, Gazi  Şahinden  yana fedakarlık yapmış 2014 de   AK Parti’nin seçimli almasına ilçede  vesile olmuş birisi. Sadet Partisinin Elmadağ da oylarına AK Parti’den kendisini sevenlerin oylarını ve Elmadağ halkının teveccühlerini ekleyip seçimi almanın gayretinde. Siyasi geçmişine bakınca da  seçimi alacaklardan birisi gibi gözüküyor.

 

CHP Adayı Âdem Barış Aşkın da Elmadağ teşkilatının da sevilen bir genç siyasetçi. En son seçimlerde  İYİ Parti, HDP ve CHP’nin oy toplamı % 40 ve Aşkın Millet ittifakının ilçedeki bu oylarını geçmek ve belediye yi almaya talip.

 

AK partinin genç mühendis adayı Gökhan Küçükçelebi de Ak Parti’nin son yerel seçimdeki 35 ve MHP’nin % 11 oyu ile birlikte Cumhur ittifakının oyları ile belediye seçimini kazanmanın planını yapıyor.

MHP Genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’de geçen hafta Kırıkkale’ye mitinge giderken Elmadağ’a uğradı, teşkilat mensuplarına Cumhur ittifakı adayını desteklemeleri talimatını verdi. Küçükçelebi bundan  etkilenmiş olacak ki Bengü tv.de programa çıktı.

 

Elmadağ’da seçim Ak parti Adayı Gökhan Küçükçelebi, CHP Adayı Adem Barış Aşkın çekişiyor.

Seçmen 31 martta AK Parti belediyesine destek verip  mı devam diyecek, ?Yada  sosyal demokratların kalesi olan CHP’yi belediyeye mi tercih yapacak ?

 

31 Martı bekleyip görelim.


 

 

 

 

Bu Haber 392 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti