< >

Emeği geçenlerden Allah rağzı olsun

Emeği geçenlerden Allah rağzı olsun
Bilgi Evleri’nde Yaz Kur’an Kursu Sona Erdi

 

Mamak Belediyesi ile Mamak Müftülüğü arasında geçtiğimiz yıl imzalanan protokol kapsamında iki yıldır Mamak Belediyesi Bilgi Evleri’nde uygulanan yaz Kur’an kurslarının tamamlanmasıyla 13 ayrı bilgi evi’nde kapanış programı uygulandı. Bilgi Evlerinde yaz boyunca emek harcayarak Kur'an eğitimlerini tamamlayan 3000’e yakın öğrenciye sertifikaları verildi. Kapanış programlarında öğrenciler kursta öğrendikleri sure ve duaları okuyarak edindikleri bilgileri aktardılar.

 

Hem Kur’an öğrendiler, hem tatil yaptılar

 

Bilgi evleri’nde yaz aylarının da çok etkin geçtiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, öğrencilerin yaz tatilini güzel bir şekilde geçirebilmeleri, Kuran-ı Kerim’i ve mealini öğrenebilmeleri sağlamak için Mamak Müftülüğü ile birlikte iki yıldır  yaz Kur’an Kursu uygulaması gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.Akgül, “Okullarımızda Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi ile beraber yaz tatiline giren çocuklarımızın manevi eğitimlerini önemsiyoruz.Çocuklarımız,fen bilimleri, sosyal, matematik gibi temel eğitimlerinin yanısıra yaz Kur’an kursunda edindikleri dini bilgilerle yaşayacaklar. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve bu hizmetin her kademesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin güzel bir şekilde yetiştirilmesine katkı sağlamak en büyük arzumuzdur” dedi.

Çocuklarını camilere ve Kur'an Kurslarına gönderen anne babalara teşekkür eden Mamak İlçe Müftüsü Muharrem Genç de, “Gençlerimize bırakacağımız en büyük miras Kur’an ahlakıdır. Her sene bu coşkunun artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Bu Haber 1610 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  EĞİTİM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti