< >

Etimesgut da başkanına devam diyen bir ilçe seçmeni var

Etimesgut da başkanına devam diyen bir ilçe seçmeni var

     Aydın Tufan diyor ki !

31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı kanadında MHP ile devam edecek belediyeler arasında Etimesgut bulunmaktadır.  Başarılı çalışmaları yürüten başkanına ilçe devam demek için seçimleri bekliyor gibi net bir durum var Etimesgut da 

 

 

   Etimesgut denince siyasi arenada akla MHP ve Enver Demirel ismi birlikte gelmektedir. Bu isimler Etimesgut ile özdeşleşmiş durumda.  Seçildiği ilk dönemden bu yana İktidar ile hiç çatışmayan iyi geçinen bir başkan olan Enver Demirel Cumhur ittifakında bu tecrübesini konuşturuyor.

 

   Etimesgut Belediye Başkanlığını 3 dönemdir başarı ile yürüten MHP’li Belediye Başkanı Enver Demirel, Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli’den devam etmesi yolunda icazet alan ilk Belediye Başkan adaylarından biri olarak dikkat çekti. Daha önceki seçimlerde  yüksek oylar alarak partisi adına Belediye Başkanı olan Demirel, şanslı olduğu bu seçimde ittifak avantajını da kullanıp, ittifak ortağı  Ak Partiyi yanına da alarak Etimesgut ilçesinde  %70 lerin üzerinde bir oy oranıyla seçileceği tahmin edilmektedir.

 

  Muhalefet kanadına gelince Millet ittifakı adayı CHP’li Celal Çelik’in sahada bir çalışma içinde olup, Sosyal Demokratların oylarına talip olmakla beraber  küskünlerinde oylarını almaya istekli görünüyor.

 

   Etimesgut yerel yönetimler alanında çok başarılı hizmetlere ev sahipliği yapmış,  İktidar partisinden de hizmet bazında her türlü desteği alan bir ilçe olarak çalışmalarına devam etmiştir. Etimesgut’taki seçimlerde bu hizmetlere alışkın olan ilçe seçmeni, oyunu kullanırken yerel hizmetlerin yanı sıra merkezi hükümetin hizmetlerini de hesaba katacak gibi görünüyor.

 

  Başarılı çalışmaları yürüten başkanına ilçe devam demek için seçimleri bekliyor gibi net bir durum var Etimesgut da 

 

Bu Haber 369 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti