< >

Gazeteci Dursun Erkılıç’ın 8. Kitabı yayımlandı

 Gazeteci Dursun Erkılıç’ın 8. Kitabı yayımlandı

Aydın Tufan dikor ki !

Uzun yıllar çeşitli kademelerde birlikte mesai yaptığımız Gazeteci dostum Dursun Erkılıç'ın   bu günlerde "maşallah"ı var. 8.Kitabını da da gördük.

Öyle siyaset kitapı yazdığına bakmayın. Aslında Sayın Erkılıç siyaseti de fazla sevmez.Ama mesleği icabi siyasettende uzak duramaz. Eline, yüreğine, bileğine sağlık üstad...

 

 

Gazeteci Dursun Erkılıç’ın 8. eseri olan ‘İçimiz Dışımız Siyaset’ isimli kitap yayımlandı.  Kitabını, “Siyaseti ‘ticaret’ gibi değil, ‘ibadet’ gibi gören ve yürüten siyasilere…” ithaf eden yazar, yine ve yeni bir ‘dönem kitabı’na imza atmış.

384 sayfalık kitaptaki 17 sayfalık ‘içindekiler’ bölümü okuyucuya aradığını bulma kolaylığı sağlıyor. 6 bölümden oluşan ‘İçimiz Dışımız Siyaset’ kitabının alt başlığı ise şöyle: ‘Erdoğan sahne alırken…”

2000-2003 ARASI SİYASİ GELİŞMELER

Türk siyasetinin 2000-2003 yılları arasını konu edinen kitap; AK Parti’nin kuruluşunun öncesini, kurulmasını, 2002’deki seçim zaferini, bir önceki iktidar partilerinin (DSP, MHP, ANAP) TBMM dışında kalışını, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Meclis dışında kalan ve 3 Kasım 2002’deki genel seçimlerde TBMM’deki yerini alan CHP başta olmak üzere, pek çok konu ve gelişmeyi ayrıntılı biçimde ele alıyor.

“FP’deki demokrasi virüsü” ile başlayan kitap, “Muhsin Yazıcıoğlu’ndan tarihi tespitler”le sona eriyor.

LİDERLER VE VESAYET VURGUSU…

Kitabın başındaki ‘Hatırlatma” şiirinin bir bölümünde;

 

Erdoğan’a engeller akıl, izan dışıydı

Erbakan Hoca için siyasetin kışıydı

Öncesi de Baykal’a soğuk seçim duşuydu

Vesayete tabiydi siyaset ve riyaset

 

Ecevit’i kaldırdı millet sonra indirdi

Bahçe’liyi farklı bir alamete bindirdi

Çiller ile Yılmaz’ı siyaseten sindirdi

Vesayete tabiydi siyaset ve riyaset

 

Diyen Dursun Erkılıç, ‘İçimiz Dışımız Siyaset’ olsa da, kitabının barışa, dostluğu, kardeşliğe, istikrar ve huzura katkı sağlamasını diliyor.

DURSUN ERKILIÇ’IN DİĞER KİTAPLARI

Seyirbaz (şiir/deneme), Çevreci Gölge Oyunları (tiyatro / Hacivat-Karagöz), Çevreci Sahne Oyunları (tiyatro), Hırkalı Dörtlükler (şiir), Hırkalı Dilinden (şiir), Türkiye’de Siyaset (politika), Siyaset SOS’lu Ekonomik Mevzular (ekonomi/politika).

Dursun Erkılıç, CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek ve kızı İrem Çiçek’in imzasını taşıyan “Dijital Terör Örgütü” isimli kitabın da editörlüğünü yaptı.

Bu Haber 1150 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti