< >

Gazeteciler ‘den inanç turizmi ziyaretleri

Gazeteciler ‘den inanç turizmi ziyaretleri

 

 

Aynı zamanda bir Gazeteciler Cemiyeti olan “Ülke Medya Derneği” olağan genel kurulunu geçtiğimiz hafta sonu yapmıştı. Kongre sonrası üyeleri ile birlikte inanç turizmi ziyaretleri yapan Ülke Medya  Derneğine mensupları güzel bir hafta sonu geçirmenin mutluluğunu birlikte yaşadılar.

 

Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan yaptığı açıklamada “Genel kurul sonrası üyelerimiz ve eşleri ile birlikte bir gezi planlamak istedik. Ankara’dan sabah saatlerinde bir otobüs ile çıkarak Ayaş,Beypazarı,Nallıhan üzerinden Bolu Göynük’e öğle saatlerinde ulaştık.Buram buram tarih kokan diyarlardan biri olan Göynük’den sonra Abant da doğa harikası coğrafyayı gezdik.Hayrettin Tokadi Hazretlerinin türbesinin bulunduğu bölgede bir süre bulunduktan sonra Çamlıdere’ye Ali Semerkandi Hazretlerinin manevi mekanına geldik.Gece geç saatlerde Ankara ya kafilemiz ulaştı. Allah dostlarının mekanlarını ziyaretten sonra yapacağımız hayırlı işler için dua ve niyazda bunduk.”dedi.

 

Geziye katılan Ülke Medya Derneği Başkan Vekili İdris Ortakaya ise duygularını şöyle paylaştı “ Bu güne kadar gerek yurt dışında gerekse yurt içinde çeşitli gezilere katıldım. Bu gün yaptığımız gezi bunların dışında çok farklı bir programdı. Hem tarih kokun diyarları hem de Allah dostlarının mekanlarını ziyaret etme, hayır dua ve niyazda bulunmak nasip oldu. Bu tür etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz “dedi.

 

Geziye katılanlar bu tür programların daha çok yapılmasını istediler.Ülke Medya Derneğinin düzenlediği inanç turizmi ziyaretine katılan üyeler geziden  derece memnun olarak ayrıldılar.

 

 

 

Bu Haber 401 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti