< >

Genel Başkanı Rafi AY" kaba kuvvete, hele hele suç bastırmaya asla pabuç bırakmayız"

 Genel Başkanı Rafi AY

 

ÖZ İPLİK İŞ Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay Kahramanmaraş’ta sendikal temsilcilerine yapılan saldırıyı kınayıp, “Sendikacılar kaba kuvvete, hele hele suç bastırmaya asla pabuç bırakmaz” dedi.

Biz bu saldırıyı yapanlara da, azmettirenlere de açıkça söylüyoruz: Bu işin peşini bırakmayacağız, suç bastırmaya çalışmayın!

ÖZ İPLİK İŞ Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Kahramanmaraş’ta örgütlenme mücadelesi yürüten sendikacıların, işveren vekillerince saldırıya uğramasına yönelik olayda sürecin devam ettiğini açıkladı.

 

-Sendikamız yetkili ve temsilcilerine saldıranları uyarıyoruz: Yargı karşısında sorumlu durumuna düşeceğiniz eylemlerden kaçının!

Görüntüleri bulunan ve şikâyete konu, yargı süreci de bulunan olayı haber yapan yerel basının baskı altına alınmaya çalışıldığını söyleyen Rafi Ay şunları kaydetti:

“Anayasal hakları ve genel kurallara uyarak bir örgütlenme çalışması yürütürken arkadaşlarımız saldırıya uğradı. Darp raporları var. Aracımıza bilinçli olarak çarpıldı. Görüntüleri var. Şimdi bir de bu olayı haber yapan yerel medya organlarını baskı altına alabilmek için sözde ‘tekzip’ metinleri gönderiyorlar.

Bu saldırıyı gerçekleştirenleri “akıllarını başlarına toplamaya” çağırıyoruz.

Arkadaşlarımız saldırıya uğradı. Bu işin peşini bırakmayacağız. Belgeli olarak şikayetlerimizi yaptık, süreç işliyor. SALDIRIYI YAPANLAR ELBETTE ORTAYA ÇIKARILACAK. BU OLAYIN BİZCE FAİLİ BELLİDİR, YARGI SÜRECİNDE DE FAİLLER ORTAYA ÇIKACAKTIR.  Bir yandan saldırı içine girilecek, ortaya çıkınca da suç bastırmaya çalışılacak. Buradan işvereni de vekillerini de uyarıyoruz. Ortada bir sorun var. Bu işin sorumlularının suçunu bastırmaya çalışmayın.

İSKUR işvereni şunu bilsin ki; devir kabalık devri değil. Firmaların saygınlığı, işçilerinin saygınlığıyla ölçülüyor artık. ÖZ İPLİK İŞ, üreten, kazandıran ve kazandırdığından hak ettiği payı alan ONURLU BİR SENDİKADIR. Emekçilerin hakkına karşı eylem yapanlar bilsinler ki KENDİLERİ KAYBEDERLER.

Örgütlenme Anayasal haktır. Emeğe saygı duymayı öğreneceksiniz. Kaba kuvvetin hesabının sorulacağını da öğreneceksiniz.

 

Ne olmuştu?

 

2 Eylül 2019’da Kahramanmaraş İSKUR önünde örgütlenme çalışması yürüten Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Yumrukaya, sendika broşür ve bildirisini dağıtırken bir grup tarafından saldırıya uğradı ve darp edildi. Olay devam ederken, bir kepçe ile örgütlenme için faaliyet yürüten arkadaşlarımızın arabasına da zarar verildi.

 

Olaya ilişkin gerekli şikayetler yapıldı. Yerel basına yansıyan haberlerden rahatsız olan işveren kuruluşu, sanki hiçbir olay olmamış gibi, İSKUR önünde arkadaşlarımız darp edilmemiş gibi haberlere karşı medyayı baskı altına almak amacıyla avukatları aracılığıyla “tekzip metni” göndermeye başladılar.

 

 

 

Bu Haber 582 kez okundu
1570
Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti