< >

Gölbaşı da kararını vermiş belediye başkanlığında

Gölbaşı da kararını vermiş belediye başkanlığında

     Aydın Tufan Diyor ki!


31 Mart Yerel seçimlerine kısa bir süre kala Ankara’nın gözde ilçelerinden Gölbaşı’na bakıldığı zaman fazla karışık olmayan net bir tablo olduğu görülmektedir.En son Çurumluların bir yemeğine katılmış ordaki tablonun net fotoğrafını çekmiştim.

 

    Cumhur İttifakı Adayı Ramazan Şimşek, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti ve MHP nin toplam oyunun %86 olduğu ve seçimlere çok büyük bir avantajla gireceği görülmektedir. CHP nin  oyu ise %13 tür. 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerde alınan oylara bakıldığında Cumhur İttifakın %56 karşı ittifakın toplamının %44 olduğunu görülüyor. Bu verilere bakarak matematiksel hesap Cumhur İttifakının Adayı Ramazan Şimşek’in Belediye Başkanlığını kazanacağını gösteriyor.

 

     Gölbaşı, 1o km mesafede Başkentin bir mahallesi gibi olması gerekirken maalesef içine kapanık bir siyaset  yapan yapıya sahip. Hani uzak ilçelerden Başkente gelirken “Ankara’ya gidiyorum” demelerini yadırgamaz ama Gölbaşılıların da “Ankara’ya gidiyoruz” söylemi kendilerini ayrıştırdığının bir göstergesi olduğu tablosunu ortaya seriyor.

 

    Beş yıl iktidarın hizmetlerini ilçeye getirmekte mahir bir belediye başkanı olan Fatih Duruay, Ak Partinin yeni sloganı olan  “Gönül Belediyeciliği” kavramını tam manasıyla sahaya uygulayamadı. Vatandaş ile iyi bir diyalog kuramadı. İlçe eşraflarından biri olmasın rağmen Belediyeyi iyi yönetemedi.

 

   Bunun gereği olarak üst akıl Gölbaşının, daha önce Ak Parti İlçe Başkanlığı yapmış, partiden ayrılıp MHP’ye geçip Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevini yapmış  Ramazan Şimşek’i Cumhur İttifakın adayı olarak lanse etmişlerdir.  

 

   Gölbaşında Millet İttifakın Adayı Mahmut Aksoy’da yerel siyasette gece gündüz demeden çalışan aktif bir isim olup Gölbaşılıların yakından tanıdığı bir isim. 

    Cumhur İttifakının MHP kanadında Gölbaşı daha önce MHP’li bir belediye başkanını olan Yakup Odabaşı’nı oylarıyla iktidar yapmış, Döneminde de hatırı sayılı hizmetler almıştır. Hizmet avantajını en son Ak Partili Belediye Başkanı Fatih Duruay ile devam ettirmiş, Mogan Gölünün temizlenmesi gibi önemli projeler gerçekleştirilmiştir.

 

Gölbaşı seçmeni 31 Martta kararını şimdiden vermiş olup  büyük bir oy ile Cumhur İttifakın adayı Ramazan Şimşek belediye başkanı seçecek.

Bu Haber 358 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti