< >

Kahramankazan da iktidarın adayı toparladı

Kahramankazan da iktidarın adayı toparladı

    

Aydın Tufan diyor ki !

    15 Temmuz Darbe Kalkışmasının en hararetli yaşandığı ilçe olan Kahramankazan da seçimler de hareketli geçiyor. Cumhur İttifakının AK Parti'li Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz, eğitimci olmanın yanında siyasette yeni bir isim. Geçen dönem seçimlerde birinci parti olarak çıkan AK Parti’nin adayı olan Serhat Oğuz, rakiplerine göre yarışa önde başlamış biri.

 

AK Parti'nin ardından 2014 Seçimlerinde çok az bir farkla MHP ikinci olmuştu. Milliyetçi Hareket Partisinin o dönemki adayı Fazlı Köremezli'ydi, bu seçimlerinde ise İyi Parti saflarına geçmiş durumda.

 

Kahramankazan Milli hassasiyeti yüksek seçmen profiline, özellikle KOBİ ölçeğinde sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan dinamik bir ilçe. Son dönemde yaşanan ekonomik problemler sebebiyle işletmelerde işçi çıkarılmalarının artmasının seçimlere ciddi etki edeceği gelen bilgiler arasında.

 

Kahramankazan ‘da başarılı şekilde 3 dönem Başkanlık yaparak, Kahramankazan'ı yaşanılabilir bir ilçe haline getiren Lokman Ertürk’ün seçim çalışmalarına aktif katılması dikkat çekmekte. Lokman Ertürk'ün aday gibi özverili çalışması, AK Partili seçmenin Meclis Üyesi Listelerindeki memnuniyetsizliğine rağmen Başkan Adayı Serhat Oğuz’un elini güçlendirmiş durumda. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kahramankazan da yaptığı mitingdeki duygusal ve etkileyeci konuşmasıyla tabanı kenetlemiş durumda. Yapılan mitinglerin ve saha çalışmalarının sonucunda seçmenin İktidarın Adayından yana tercihini kullanarak istikrara oy vereceği yorumları yapmak mümkün.

 

Öte yandan, 2014'te MHP'den aday olan, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Fazıl Köremezli ’nin de şansının yüksek olduğu gelen bilgiler arasında. Özellikle genel siyaseti ve ekonomik problemleri söylem edinerek MHP ve Millet İttifak'ı seçmenini konsolide etmeye çalışan Köremezli, sahada aktif bir çalışma sergilemekte.

 

Peki, bu seçimlerde siyasette yeni bir isim olan,başarılı bir seçim süreci yaşayan  15 Temmuzun kahramanı ilçeden  Ak Parti adayı Serhat Oğuz mu? Yoksa geçen seçimlerde az bir farkla seçimi kaybeden, bu dönem İyi Partinin adayı Fazıl Köremezli mi galip çıkacak?

 

1 Nisan sabahı Kahramankazan’lıların tercihini öğreneceğiz…

 

Bu Haber 322 kez okundu

Yorumlar

    Yorum Ekle

    GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler