< >

KALE DAĞCILIK AĞRI DAĞI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

KALE DAĞCILIK AĞRI DAĞI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

1997 yılının Ocak ayında Dinek Dağı ile başlayan Kırıkkale Kale Değcilik ve Doğu Sporları  ekibinin serüveni bugün  itibariyle 500. faaliyetini geride bırakmış durumdadır.

Şimdi ise hedef her dağcının hayali olan Türkiye’nin en yüksek zirvesi olan Ağrı Dağı.

      Kırıkkale Dağcılık İl Temsilcisi Metin Autan verdiği bilgide ; Kırıkkale ilindeki 23 yıllık dağcılık tarihinin en yüksek zirvesine kulüp üyelerimizden lisanlı ve deneyimli 5 dağcı gönderilecektir.

     16-22 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Ağrı daği  ve zirvesinde Türk Bayrağı ile birlikte Kırıkkale Belediyesinin de flamasının dalgalandırılacağı Ağrı Dağı zirve tırmanışına 5 deneyimli sporcu katılmasını planlanıyor.

     Sporcular çadır, mat, bot, karabina, dinamik ip, kask, krampon gibi teknik malzemelerin kontrolünü Kırıkkale Şehir Parkında yapıldı.

 Kırıkkale İl Temsilcisi Metin ATUN ’un da destek verdiği ön hazırlıklar yaklaşık iki saat sürdü.       Aynı ekip ertesi günüde İdris dağında yaptıkları tırmanış ile hazırlıkları tamamladılar. Ekip de, Adil Aytekin,Emir Çelik,Vedat Durudoğan,Sinaen Akdemir ve Yusuf Tüfekçi yer alıyor.

 

Bu Haber 458 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti