< >

KALE DAĞCILIK NEZARETİNDE KIRIKKALE FEN LİSESİ ZİRVE YAPTI

 KALE DAĞCILIK NEZARETİNDE KIRIKKALE FEN LİSESİ ZİRVE YAPTI

Kale Dağcılık ve doğa Sporları Kulubu nezaretinde  Kırıkkale Fen Lisesi öğrencileri doğa ile bütünleşme adına Türkiye’nin en güzel dağlarından birisi olan Ilgaz zirvesine çıktılar. Kulup Başkanı Metin Atun öğrencilerin doğa sporlarına yönelmeleri için teşvik proğramları yaptıklarını söyledi. Atun'un kaleminden Ilgaz gezisi.

 

 

 

                Okul Müdürü Nusret Kılıç, öğretmenler Adil Aytekin, Meryem Ercan, Sündüz Özer, Ayfer Özbek ve Yasemin Salman eşliğinde Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp Başkanı Metin Atun’un rehberliğinde 36 öğrencisiyle birlikte planlanan program Kırıkkale’den saat 07.10 sularında hareketle başladı.

 

 

                Sabah kahvaltısını Ilgaz ilçesinde yaptık. Kahvaltı’da ekibimize aslen Kırıkkaleli olan Ilgaz Kaymakamı Yusuf GÜNİ Bey ile Belediye Başkanı Arif ÇAKIR eşlik etti. Kahvaltıdan sonra Hükümet Konağı önünde topluca fotoğraf çektirip, Kaymakam Yusuf beyin makamına kısa da olsa ziyaret yaptık. Bizleri makamında kabul eden Yusuf beye ve Arif beye teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

 

                 Öğrencilerin doğa ile kaynaşmasını sağlamak yoğun ders stresinden uzaklaşmak amacıyla yapılan faaliyette önce Çankırı- Ilgaz-Yıldız tepe kayak merkezinde yapılan yürüyüşle başladı. Bir metreye ulaşan kar örtüsünde karla mücadeleyi öğrenen öğrencilerimiz bu zor yürüyüşe ancak 1 saat dayanabildiler. Öğrencilerimizle birlikte Yıldız tepe’den heyecanla ayrılırken yönümüzü Kastamonu il sınırları içindeki kayak merkezine çevirdik.

 

                 Kastamonu il sınırları içindeki Ilgaz kayak merkezinde kar daha çok ve burası daha hareketliydi. Tamamen beyaz örtüyle kaplı bu alan, öğrencilerimizi mutlu etmeye yetmişti.  Ilgaz kayak merkezinde, öğrencilerimizi önce, telesiyejle tanıştırdık. Telesiyejle dağın zirvesine çıktık. Telesiyejden indikten sonra zirvenin güney tarafındaki doruk oteli kayak merkezine yürüyerek geçtik. Burada kızaklarla,  öğretmenler ve öğrencilerle birlikte kayak yaptık.

 

 

              O gün tüm dağcılar çocuklar gibi şendi. Saat 15.30 olmuş ancak öğrenciler kızak eğlencesine doymuyorlardı. Onlara son bir yarım saat daha süre verdikten sonra kayak merkezinden ayrıldık.

 

 

               Akşam yemeğini yine Ilgaz ilçesinde yaptıktan sonra saat 19.00 sularında Kırıkkale’ye hareket ettik. Otobüs de Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni aynı zamanda Kale Dağcılık ve Doğa sporları kulüp üyesi olan Adil Aytekin’le birlikte hazırlamış olduğumuz günün anlamına uygun sorular eşliğinde yaptığımız hediye ödüllü yarışma yolun yarısını neşe içinde geçirmemize vesile olmuştu. Böylece o günkü faaliyet neşe içinde sağ-salim tamamlanmış oldu.

                

              

                

 
Bu Haber 7475 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti