< >

Kale Dağcılık ve Doğa Sporlar Kulübünün başlattığı Cumhuriyet Yürüyüşü büyük ilgi gördü

  Kale Dağcılık ve Doğa Sporlar Kulübünün başlattığı Cumhuriyet Yürüyüşü büyük ilgi gördü

 

 

Kale Dağçılık ve Doğa Sporları Kulubünün yıllar önce başlattığı  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümü münasebeti ile Dinek Dağı zirvesine “11. Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

 

Kırıkkale Valiliği  koordinesinde   gerçekleştirilen yürüyüşe, Vali Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Ali Durmuş, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı Balışeyh Kaymakam Vekili Kübra Kaplan, Sulakyurt Kaymakamı Gökhan Dolaş, Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Metin Atun,  İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri, Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Milli Eğitime bağlı okulların öğrencileri, Spor kulüpleri, Sporcular ve davetliler katıldı.

Kırıkkale'nin  en yüksek dağı olan bin 744 metre yüksekliğindeki Dinek Dağı’na yürüyüş saat 10:00’da başladı. Yaklaşık bine yakın davetli Dinek Dağı’nın zirvesine ulaşmak için yürüdü.

Zirveye ulaşıldığında yapılan saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşımızın ardından, Vali Yunus Sezer tarafından Zirve Defteri imzalandı.

Bir konuşma yapan Vali Sezer, “ Milli mücadele şuuru üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ıncı yılını kutluyoruz. Bugün Dinek Dağı zirvesine tırmanış gibi 2023 hedeflerine de her gün biraz daha güçlenerek ilerliyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz “ dedi.

 

 

Zirvede, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için bu vatan uğruna canlarını seve seve  feda eden tüm şehitlerimiz için dua edildi.

 

Yürüyüşe katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Sezer, Dinek Dağının eteklerine de fidan dikimini gerçekleştirdi.

 

Vali Sezer ve beraberindekiler zirve inişi sonrası birlikte Beyobası Köyüne geldi. Beyobası köyünde kurulan etkinlik alanında, Mehteran Takımı söylediği marşlarla etkinliğe katılanları coştururken, gençlerde davul zurna eşliğinde oynayıp halay çektiler.

Kale Dacılık ve Doğa Sporları Külübü Başkanı Metin Atun yaptığı açıklamada, uzun yıllardır dağcılık sporuna ilimizde ve il dışında tertiplediğimiz proğramlarla devam ediyoruz. Bu güne kadar 500'ün üzerinde dağcı bizim kulvarımızdan geçerek profosyonellik için çalışmalara katıldı. Biz her yaştan insanımızla bu sporu sürdürmeye devam ediyoruz. Cumhuriyet Başramı nedeniyle düzenlenen bu etkinlikte bizim faalitlerimizi taçlandırıyor. Valimize belediye başkanımıza ve emeği geçen herkete etkinlikten dolayı teşekkür ediyorum."dedi.

 

Program katılımcılara sunulan yemek ikramının ardından sona erdi.

Bu Haber 925 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti