< >

Kalecik'de kim belediye başkanı olacak

Kalecik'de kim belediye başkanı olacak

Aydın Tufan Diyor ki ?

Kalecik de iktidarın adayının seçmenin tercih etmesi halinde Ak Parti Adayı Duhan Kalkan,

 Yaptığı hizmetlerin ve söz verenlerin oy vermesi halinde BBP Adayı Filiz Ulusoy,

Yada ; Bazı  yıllar sosyal demokratların belediye başkanlığı yaptığı,  AK Parti ve BBP  adaylarının kapışmasıyla  CHP adayı Hamza Alper Gümüş Belediye başkanı seçilebilir.

 

 

 

31 Mart 2019 da yapılacak yerel seçimlerde Ankara’nın en çekişmeli geçecek olan ilçesi Kalecik dersek doğru söylemiş oluruz.

 

Zira on binin üzerinde bir seçmene sahip Kalecik’de 2009 yerel seçimlerinde 455 oyla seçimi kaybeden Ak Parti Belediye Başkan Adayı Filiz Ulusoy 2014 seçimlerinde % 57 ve 5355 oyla başkan seçilmesine ve beş yıl gibi bir süre içinde başarılı hizmetlerde bulunmasına rağmen Ak Partiden aday gösterilmemesi  Kalecik de siyaseti karıştırdı.

 

Belediye Başkanı Filiz Ulusoy da seçimlere Büyük Birlik Partisinin adayı olarak girerken, AK Parti Kalecik’de adı  sanı duyulmamız genç bir isimle Duhan Kalkan ile giriyor. CHP adayı Hamza Alper Gümüş’de yarış da ben varım diye sahada çalışıyor. Kıasıya rekabet ise Ak parti İle BBP arasında geçiyor.CHP sahada yok gibi.

 

Belediye Başkanı Filiz Ulusoy’un Ak parti’den son dakikada aday yapılmaması ilçede büyük yankı uyandırmıştı. Başkan Ulusoy önce bağımsız aday olma yolunda iken, sonradan Büyük Birlik partisi ile yola devam kararı aldı.

 

Bu arada ilçede seçime nerde ise kan bulaşıyordu. Belediye başkanı Filiz Ulusoy gece evinde uzun namlulu silahla keskin nişancı tarafından kurşunlandı.Yara almadan kurtulan Başkan Ulusoy yakalanan keskin nişancının üzerinden kendisine  siyasi rakiplerinden komplo kuranların AK Parti adayının yakınlarının  olduğunu kamuyu ile paylaştı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Kalecik’e  sevdalı  olduğunu ancak; Kalecik de  AK Partiyi oluşturanların Ak partili olmadığını ilçe meydanında açıkça ilan etti.

 

Belediyenin bilbordlarındaki faaliyetlerin reklamları kaymakamlıkça kaldırılmak isendi, Filiz Ulusoy bunu müsaade etmedi, Kalecik belediyesi 9 Martta Kadınlar günü etkinliklerini Spor salonunda yapılmasına müsaade edilmeyince Belediyenin Spor Tesislerinde yapıldı.

 

Ak Parti Kalecik de Duhan Kalkan ile seçim çalışmalarını Ankara dan giden Bakan,  milletvekili il yöneticileri ile aralıksız sürdürüyor. Genç Aday Duhan Kalkan İktidarın hizmetlerini ancak  Ak Parti’nin belediye başkan adayının  getirebileceğin anlatıyor ve olanca  gücü ile seçime yükleniyor.

 

Kendisi ile yaptığım bir telefon görüşmesinde söylenen iddiaların asılsız olduğunu, kendisinin bu konuda hiçbir günahı olmadığını, kimseye karşı bir saygısızlık yapmadığını söyledi.

 

 

Bende bunları televizyon programıma katılıp söylemesini istedim. Mutlaka düşünüp programa katılıp katılmayacağını söyleyeceğini bildirmesine rağmen şu ana kadar bir dönüş olmadığı gibi telefonlarıma da cevap vermedi.

 

Kalecik belediye Başkanı ve BBP Belediye Başkan Adayı Filiz Ulusoy’da özellikle muhtarlar ve kadın seçmenler üzerinde etkili çalışmalar yapıyor. CHP adayı Hamza Alper Gümüş  de bu çekişmeyi adeta uzaktan seyrederken seçimi nasıl kazanacağının çalışmalarını yapıyor.

 

Matematiksel olarak Kalecik de üç, beş yüz oy fazla alan, üç adaydan biri alacak.

Bu kişi iktidarın adayının tercih edilmesi halinde Duhan Kalkan,  Yaptığı hizmetlerin ve söz verenlerin oy vermesi halinde Filiz Ulusoy, Yada ;  Bazı  yıllar sosyal demokratların belediye başkanlığı yaptığı,  AK Parti ve BBP  adaylarının kapışmasıyla  CHP adayı Hamza Alper Gümüş belediye başkanı seçilebilir.

 

 

Bu Haber 594 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti