< >

Kanser seminerinin yeni adresi Altıağaç-Karaağaç

Kanser seminerinin yeni adresi Altıağaç-Karaağaç
Mamak Belediyesi, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği kanser seminerlerine devam ediyor.

 

Mamak Belediyesi, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği kanser seminerlerine devam ediyor. Bu güne kadar Mamak’ta binlerce kadını kansere karşı bilinçlendirildiği seminerleri Mamak Belediyesi Aile Merkezleri’nde düzenleniyor. Seminerler KETEM görevlileri Dr. Filiz Temel, Dr. Neşe Canoler Tıbbı Teknolog Hatice Şöhretli tarafından gerçekleştiriliyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Pek çok bilimsel araştırma kanserin beslenme, sigara, yaşam tarzı gibi çevresel faktörlerle yakından ilişkili olduğunu gösteriyor. KETEM’le kadınlara yönelik yürütülen kanser seminerlerinde hem bu etkenler hakkında Mamaklı kadınlarımız bilinçlendiriliyor hem de kanser belirtileri detaylı olarak anlatılıyor. Seminerlerde bilinçlenen kadınlarımız hem bu çevresel şartları düzenleyerek kanser riskini en aza indirebilir. Ayrıca yine bu seminerler çerçevesinde bilgi sahibi olan kadınlar erken teşhisle bu amansız hastalıktan kurtulmuş olur. Seminerlerimize tüm Mamaklı kadınları bekliyoruz” dedi.

 

3 Kanser türü detaylı olarak anlatılıyor

28 Nisan Salı günü saat 14.00-16.00 arasında yapılacak seminer Altıağaç-Karaağaç Mahallesi’nde bulunan Nene Hatun Aile Merkezi’nde yapılacak. Seminerde katılımcılar rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri hakkında bilgilendirilecek. Sigara ve beslenmenin kanserle olan ilişkisinin de ele alınacağı seminerde KETEM bünyesinde yapılan taramalar hakkında da katılımcılara geniş bilgi verilecek. 

 

Bu Haber 3615 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SAĞLIK kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti