< >

MADDE BAĞIMLILIĞINDA SİNCAN BELEDİYESİNDEN ÖRNEK HİZMET

MADDE BAĞIMLILIĞINDA SİNCAN BELEDİYESİNDEN ÖRNEK HİZMET

 

 

Sincan Belediyesi bağımlılıkla mücadeleye devam ediyor. Madde bağımlılığına karşı vatandaşları bilinçlendiren Sincan Belediyesi, Sincan’ın dört bir yanında bu çalışmayı sürdürüyor. Gençler ve ailelere yönelik seminerlerde karşılaşılabilecek durumlar ve yapılacaklar anlatılıyor.

 

Madde bağımlılığı ile mücadelede birçok başarılı projeye destek olan Sincan Belediyesi gençlerin bu tuzağa düşmemesi için çalışıyor.  Bağımlılıkla mücadelede diğer belediyelere örnek olan Sincan Belediyesi, gençler ve ailelerini bilinçlendirme çalışmalarına büyük önem veriyor. Sincan’ın dört bir yanındaki eğitim seminerlerinde uyuşturucu tuzaklarının nasıl kurulduğu ve sonrasındakiler anlatılıyor. Seminerlerde uzmanlar, gençlere bu tuzaklardan kurtulmak için altın ipuçları veriyor. Madde bağımlılığına karşı bilinç oluşturma çalışması, sadece seminerlere bağlı kalmıyor. Belirli periyodlarda tiyatro ve drama gösterileriyle bağımlılıkla mücadele farklı bir boyut kazandırıyor.

 

“TOPYEKÛN MÜCADELE LAZIM”

 

Gençlerin ve ailelerin bilinçlendirilmesine her zaman önem verdiklerini söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Maalesef ki bağımlılık çağımızın belası. Bu yüzden bağımlılıkla mücadelede topyekûn savaşmamız gerekir. Kişinin kendisinden başlayarak ailesinde daha sonra çevresinde ve yurt genelinde bilinç oluşturmamız lazım. İnanıyoruz ki bu bilinçlendirme çalışmalarımız meyvesini verecek. Çağımızın musibeti olan bağımlılığın üstesinden hep beraber geleceğiz” diye konuştu.

 

Bu Haber 2523 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti