< >

Mamak Belediyesi’nden Kızılay’a kan desteği

Mamak Belediyesi’nden Kızılay’a kan desteği
Sosyal sorumluluk projelerini başarıyla sürdüren Mamak Belediyesi Kızılay’la birlikte kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.

 

 

Sosyal sorumluluk projelerini başarıyla sürdüren Mamak Belediyesi Kızılay’la birlikte kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi. Mamak Belediyesi başkanlık binası içinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası yıl içerisinde düzenli periyotlarla yapılıyor. 21 Nisan tarihinde Mamak Belediyesi’nin içinde yapılan kan bağışı kampanyasına sağlık durumu yaşı ve kilosu müsait olan vatandaşlar ve personel katıldı. Kızılay ile birlikte düzenli olarak kan bağışı organizasyonları düzenlediklerini dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül kan bağışı kampanyalarında vatandaş desteğinin son derece önemli olduğunu dile getirdi. Akgül: “Kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Sağlıklı her birey düzenli olarak kan bağışlayarak hem kendi sağlığına katkı sunar hem de hayat kurtarır” dedi.

 

 

Sağlıklı her insan kan bağışlamalı

18-65 yaş arasında ve 50 kilo üzerinde isteyen her vatandaş kan bağışlayabiliyor. Kan bağışlamanın çok sağlıklı olduğunu dile getiren uzmanlar sağlıklı her insanın kan bağışlaması gerektiğini söylüyor. Kan vermek isteyen vatandaşlar, kan bağışlamadan önce bilgilendirme formu dolduruyor. Genel durumu değerlendirilen bağışçının, kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alınıyor. Kronik hastalığı ve düşük tansiyonlu olanlar, kan sulandırıcı ilaçlar ve sürekli ilaç kullananlar ile Hepatit B ve Hepatit C taşıyıcıları kan bağışında bulunamıyor. 

 

Bu Haber 3869 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YEREL kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti