< >

Mamak Çorumlulardan İstişare gecesi

 Mamak Çorumlulardan İstişare gecesi

 

 

 "İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın" sloganıyla Mamak Çorumlu Dernekler Federasyonunun başlattığı   İstişare Toplantısının ilki Ankara  Eskişehir Yolundaki Çiçek lokantasında ki  özel katta  yapıldı.

 

 

Geceye büyük ilgi gösterildi

 

Toplantıya ;  Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun,  Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker,  Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Başuşçu, Çorum İl Özel İdare  Genel Sekreteri Recep Çıplak,  Mesleki Yeterlilik  Kurumu Başkan Yardımcısı  Metin Karaman, Mamak Belediye Meclis Üyeleri Bayram Kubaşık, Şükrü Taylan Darıcıoğlu, İsa Yiğit, Ramazan Koçak, Fatih Şahiner, Osman Ağzıkara,  iş adamları, bürokratlar ve Federasyon yönetimi katıldı.

 

Açılış Konuşmasını Ercan Aksu yaptı

Açılış konuşmasını Mamak Çorumlular Federasyonu Genel Başkanı Ercan Aksu’nun yaptığı programda Ankara da Çorumluların dünden bu güne kadar geldiği mesafe konuşuldu. Aksu konuşmasında; Bu güzel toplantımıza uzaktan yakından katılarak bizlere onur veren hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Ankara da birlik beraberliliğimizin devamı için  her ay toplantımızı farklı bir yerde yaparak  halkamızı genişleteceğiz.”dedi.

 

                    Milletvekili ; Erol Kavuncu önemli mesajlar verdi

 

Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu konuşmasında bu tür etkinliklerin sık sık yapılması gerektiğini, Başkentteki Çorumluların birbirlerine sahip çıkmalarının  önemli olduğunu belirterek ;

“Biz siyasilere ne görev düşüyor ise yapmaya hazırız. Ankara da hemşerilerimizin bir araya gelmesini çok önemsiyoruz. Nüfus olarak Başkentin en çok bölümünü hemşerilerimizin oluşturduğunu memnuniyetle görüyoruz. Yoğunluk sadece nüfuzda kalmamalı. Sosyal ve kültürel alanda da devam ettiği gibi istihdam alanında sürmelidir. Sivil toplum kuruluşlarının üslendiği bu görevi önemsiyorum. Geceyi tertip edenleri tebrik ediyorum “dedi.

 

       Çorumdan Gelen belediye Başkanları içini döktü

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Başkentteki Çorumluların oluşturduğu birlikteliği daima desteklediğini belirterek “ Biz Ankara ki hemşerilerimizden güç alıyoruz. Her konuda birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bürokratımız da bizlere gücü oranında yardımcı oluyor. Başkentteki güçlü belediyelerinde bizlere sahip çıkmasını bekliyoruz. Bu tür gecelerin daha çok yapılması gerekir “dedi.

Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, sivil toplum kuruluşlarının herkesi bir ara getirmede önemli bir rolü üslenmesini takdirle karşıladıklarını belirterek “ Burada olmaktan son dere mutluyum. Her konuda birbirimize sahip çıkmanın zamanı bugündür. Bu tür çalışmalar içinde olan hemşerilerimi tebrik ediyorum “ dedi.

Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker de hemşerileri ile bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu belirtti.

 

Başkan Yardımcısı Orhan Babuşçu her zaman olduğu gibi samimi konuştu

Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Başuşçu da konuşmasında başkentte yaşayan Çorumluların birbirlerine destek olmalarına değinerek; Biz de bulunduğumuz görevlerde dün olduğu gibi bugünde hemşerilerimize her konuda hizmet etmeye devam ediyoruz. Kapımız her zaman hemşerilerimize açık. “dedi.

Geceye katılan iş adamları, Mamak Belediye Meclis Üyeleri, Federasyon yöneticileri tek tek görüşlerini dile getirdiler.

Akşam saatlerinde başlayan toplantı gece geç saatlere kadar sürdü.

 

 

Bu Haber 1938 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti