< >

Mamak'da seçimi kim kazanacak ?

Mamak'da seçimi kim kazanacak ?

Aydın Tufan diyor ki !

 Mamak da Belediye başkanı kim olacak, hep birlikte bakalım  ?

 

31 Mart Yerel Seçimlerinde Başkentin en büyük ilçelerinden Mamak ta seçim çalışmalarına baktığımızda sahada AK parti Adayı Murat Köse ve CHP adayı Adnan Demirci’yi daha etkin iki siyasetçi olarak görüyoruz.Sahada baktığımızda Çankırılı esnaf genç bir aday S.Mehmet Karagülle'ninde SP adına önemli çalışmalar yaptığını görüyoruz.

 

402 bin seçmeniyle küçük bir kent büyüklüğündeki Mamak’ta, Belediye üç dönemdir AK Partili Belediye Başkanları tarafından yönetiliyor, son yıllarda  Başarılı hizmetleri ile yörenin çehresini değiştirmiş olan Başkan Mesut Akgül tarafından idare ediliyor.

 

Aday belirlemede sıkıntı yaşanmıştı 

AK Parti Belediye Başkan Adayını belirlemede Mamak’ta sıkıntılı bir dönem yaşandı. Mevcut Belediye  Başkan Mesut Akgül’ün göreve devam edeceği akşamdan belirmenmiş iken ;  Başkanların tanıtıldığı  Arena’da ki AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet  Abdullah Özer  salonda adayların açıklanacağı bölümde oturması Başkan adayı olacağı şeklinde beklenirken , Murat Köse’nin Mamak için adaylığının açıklanması gibi farklı bir gelişme yaşandı.

 

Çorumluların gönlü bir nebzede olsa alındı

Çorumlu seçmenlerin çok yoğun ve etkin olduğu Mamak’da Başkanı Muhammet Abdullah Özer ‘in Belediye Meclis Üyeliğinde, İlçe Başkan Vekili olan Mehmet Ali Demir’in de atanması ile biraz daha ortam normale döndü. Çorumlular bir taraftan Büyükşehir adayı Özhasekiye çalışırken, diğer taraftanda Köseye büyük destek veriyor. Özellikle Mamak Çorumlular Derneği sahada etkin çalışan bir başkana ve ekibe sahip.

 

 Murat Köse çok koşturuyor, Allah Kolaylık versin

Köse ve ekibi kısa süre içende her kesimi kucaklayan siyasi çalışmalara yöneldi, kişiliği ve kariyeri itibariyle her kesimin takdirini alan siyasetçi gibi başarılı bir seçim çalışması dönemini yaşıyor.Mamak çok geniş bir seçim sahasına sahip bir ilçe. Bunu rağmen genç, dinamik bir yapıya sahip Murat Köse siyasetçilerin sık dediği ama pek fazlasının yapamadığı " Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyacağız" söylemini bence tam anlamı ile yerine getiriyor. SKM proğramlarının yanı sıra her fırsatta kapa kapı dolaşıyor. Sosyal medyayı ve medyayı iyi kullanan bir arka planda ekibide var. Çalışmalar elih ellerden  çıkıyor.

 

CHP Mamakda bende varım diyebilir.

Mamak’da Ak Parti cephesinde bunlar yaşanırken CHP kesiminde de adaylık konusunda yoğun bir iç yarışın olduğunu biliyoruz. Önemli isimler bu yarışta geride kalarak Mamak Adaylığına CHP Mamak İlçe Başkanı Adnan Demirci’nin getirilmesi de kolay olmadı. Kılıçdaroğlu, Partisinin Mamak'ta Hacıbektaş Veli Parkı'ndaki mitinginde vatandaşlara hitap etti. Andan Demirci’ye kefil olduğunu belediye başkanı seçilmesini istedi.Ani gelişen bir program olmasına rağmen bu mitingdeki kalabalık CHP’nin de yarış da olduğunu gösteriyor.

 

Son yerel seçimde Ak Parti ile  ikinci Parti CHP ile arasında oy farkının  fazla olmadığını, CHP’nin Mamak’da  NATO yolu ve değişik bölgelerde  yoğun oyu olduğunu  biliyoruz.

 

 

CHP bu farkı kapatabilir mi?

AK Parti  Cumhur ortağı MHP’nin oyunu alır da  oyunu yükseltir mi ?

Şu iki haftalık kısa sürede olacak.

Mamak’da AK parti adayı Murat Köse önde, CHP Adayı Adnan Demirci onu takip ediyor demekle yetinelim.

 

 

Bu Haber 952 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SİYASET kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti