< >

MANİSA MUHTARLARINDAN BAŞKAN ÇERÇİ İÇİN ANKARA ÇIKARMASI

MANİSA MUHTARLARINDAN BAŞKAN ÇERÇİ İÇİN ANKARA ÇIKARMASI

 

Manisa Yunus emre ilçesine bağlı 37 mahalle muhtarı, yerel seçimler öncesi Yunus emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçinin yeniden aday olmayacağı yönünde çıkan dedikodular sonrası Başkan Çerçiye destek amacıyla Ankara’da Ak Parti Genel merkezine giderek bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Muhtarlar burada ki görüşmelerinde Yunus emre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye bağlı olduklarını belirtti.

Yerel seçimlere az bir süre kala Manisa’da partilerin netlik kazanan bir belediye başkan adayı gözükmüyor.

Son günlerde ise özellikle Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçinin yeniden aday olmayacağı yönündeki dedikodular da gündemi sıkça meşgul ediyor.

Çıkan dedikodular sonrası Yunusemreye bağlı 37 mahalle muhtarı da aldıkları karar sonrası Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçiye destek amacıyla Ankara’ya çıkarma da bulundu.

Yunusemre Asmacık mahalle muhtarı Hülya gezer ve Seyitli mahalle muhtarı hüseyin kırgözün öncülük ettiği muhtarlar grubu Ankara’da Ak Parti genel merkezine giderek yetkililer ile görüştü.

Muhtarlar burada öncelikle 24. Ve 25.dönem Ak Parti Denizli Eski Milletvekili, Mevcut Adalet Bakan Yardımcısı ve Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bilal Uçar, ile bir araya geldi.

Muhtarlar hazırladıkları imzalarının bulunduğu dosyaları Başkan Yardımcısı Uçara teslim etti.

Daha sonra AK Parti'nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin danışmanı ile bir araya gelen grup gerekli dosyalarını hasekiye iletilmek üzere danışmana sundu.

Ziyaretler sonrası Yunusemre’deki muhtarların,  Çerçi Başkandan çok memnun olduklarını, hemen hemen tüm muhtarların Ankara’ya gelmek istediğini ancak 1 otobüsle gitme kararı aldıklarını ve mecburen sayıyı 37’de bıraktıklarını belirttiler.

 

Bu Haber 420 kez okundu
Yorumlar

  Yorum Ekle

  SİYASET kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti