< >

Meşhur İskilip dolması yemek için sayılı gün kaldı

Meşhur İskilip dolması yemek için sayılı gün kaldı
Meşhur İskilip Dolması, 27 Şubat’da Keçiören Halil İbrahim Sofrasında İskilip gücü Spor Kulübünün düzenlediği 3. Ankara buluşmasında sizlere ikram edilecek.

 

Evliya Çelebi, ünlü eseri Seyahatname’de saray yemeği olarak söz etmiştir. Bir çeşit etli pilavdır, İskilip dolması.

 

 

Geçmişi 1500 yıllara dayanan, 12 saatlik en uzun pişirme süresi ile dünyada tek olan, odun ateşinde buharda pişen, dolma malzemesi olan Akçeltik pirinci sadece İskilip ve yöresinde yetişen, yanında çorba, sirke salatası ve helvasıyla, birlikte yenen, yapımı özel bir ustalık isteyen, İskilip dolması zengin, fakir, genç, yaşlı herkesi sofrada  buluşturuyor.

 

Gece için günler öncesinden kesilecek küçük baş hayvanlar ve malzemeler ayarlandı. Proğram yerinde bahçede 12  saat önceden dolmanın pişirme işlemi başlayacak.Gece için 76 masada 76 pilav ve et konacak lenger bulundu. Katılımcılar için her detayı düşünen yetkililer ; Yemek servisi yapacak görevlileri ve salona girişte sizlere yer gösterecek hos ve hostesler hazırladılar.

 

 

Bu Meşhur İskilip Dolması, 27 Şubat’da Keçiören Halil İbrahim Sofrasında İskilip gücü Spor Kulübünün düzenlediği 3. Ankara buluşmasında sizlere ikram edilecek.

 

 

İskilip Gücü Spor Kulübü Başkanı Nihat Armutçu ve Ankara İskilipliler Platformu Başkanı Salih Şerbetçi’nin spor kulübü yararına birlikte organize ettiği geceye katılmakta acele edin.

 

 

800 kişilik salonda kulüp yararına satılan biletlerin protokol bölümü 50 TL’den, balkon bölümü de 30 TL’den satışa sunuldu. Biletlerin % 80’nin satıldığını söyleyen organize yetkilileri;  Geceye katılarak hem İskilip Gücü Spor Kulübüne yardım edin yüzlerce gencin spor yapmasına katkıda bulunun,  hemde meşhur İskilip Dolmasını size ikram edelim” diyorlar.

 

Ankara İskilipliler Platformu Başkanı Salih Şerbetçi proğram hakkında şu bilgileri verdi " Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz Ankara Buluşmalarının kapsamını biraz genişlettik. Geceyi büyük bir salonda düzenleyerek  İskiliplilerin ve İskilip dolması yemek isteyen herkesin katılabileceği hale getirdik. Tasavvuf Müziği eşliğinde, zengin bir gece programımız var. Çorum'lu siyasete soyunmuş hemşerilerimizi de gecimezi davet ettik.Kısa birer selamlama konuşması yapacaklar. Birlik ve beraberliğimizi Ankarada sosyal aktivitelerle pekiştirmek, herkese bunu göstermek  için geceye bekliyoruz"dedi.

 

Geceyle ilgili rezervasyon için  Salih Serbetçi (0533.746 5999), Nihat Armutçu (533.625 0636) veya Ankaraiskiliplilerplatformu.com'dan bilgi alabilirler.

 

 

Bu Haber 13697 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti