< >

Moldovalı geline 8 yıl sonra kına gecesi yapıldı

Moldovalı geline 8 yıl sonra kına gecesi yapıldı

 

Moldovalı Natalia Ganeva’ya Pursaklar Belediyesi Ayyıldız Hanım Evi’nde evliliğinden tam 8 yıl sonra Türk usulü bir kına gecesi düzenlendi. “Sekiz yıldır bugünü bekliyordum” diyen Ganeva, hayalini gerçekleştiren Pursaklar Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Moldovalı Natalia Ganeva’ya evliliğinden tam 8 yıl sonra özlemini duyduğu Türk usulü kına gecesine kavuştu. Pursaklar Belediyesi Ayyıldız Hanım Evi’ndeki muhasebe kursuna katılan Moldovalı Natalia Ganeva’ya arkadaşları jest yaparak bir kına gecesi düzenledi. Yıllardır merak ettiği ve özlemini duyduğu Türk usulü kına gecelerini hep balkonlardan izlemekle yetinen Natalia, sonunda muradına erdi. 8 yıl önce Moldova’da bir Türk ile evlenen Ganeya, bir türlü kına gecesi yapamadı. Bir yıl önce ise Moldova’dan gelerek Pursaklar’a yerleşen Natalia Ganeva, Pursaklar Belediyesi Ayyıldız Hanım Evi’ndeki muhasebe kursuna kayıt yaptırdı. 3 aydır kursa devam eden Natalia burada hem Türkçe konuşmayı öğrendi hem de yıllardır özlemini duyduğu Türk usulü kına gecesine kavuştu.

 

Sınıf arkadaşları tarafından düzenlenen kına gecesinde doyasıya eğlenen Natalia Ganeva, “Pursaklar’da olmaktan ve belediyenin kurslarına katılmaktan dolayı çok mutluyum. Yıllardır özlemini duyduğum kına gecesi için Pursaklarlı kadınlara teşekkür ediyorum” diyerek duygularını belirtti.

 

 

Bu Haber 6641 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti