< >

MÜDÜR HAŞİM EĞER BU YANLIŞLIĞI DÜZELTİR

MÜDÜR HAŞİM EĞER BU YANLIŞLIĞI DÜZELTİR
20014 yılından bu yana sayısız boksör yetiştiren Boks Antrenörü Ziyadden Türkoğlu'na ve sporcularına Çorum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde çitfte standrt uygulandığı, yanlışlığın düzeltilmesi istendi.

 

Geçen ay bir vesile ile Çorum’a gittim dört gün ilde çeşitli ziyaretlerde bulundum. Gençlik yıllarından tanıdığım, boks sporuna yıllarını vermiş duayenlerinden Ziyaettin Türkoğlu bana yaptığım görüşmelerde mihmandarlık yaptı.

 

Bir ara Çorum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer’i de ziyaret ettik. Makamında kısa süren bir sohbette kendisinden edindiğim intiba çok iyiydi.  1 Ekim 2011 de bakanlığın yeniden yapılanması ile yıllardır görev yaptığı makama tekrar dönen Eger’in sporcu dostu olduğunu iyi biliyorum.

 

Ancak; 2004 yılından bu yana Çorum’da Belediye spor, Hitti Gençlik ve Özel İdare Spor’da gençleri kahve köşelerinden kurtarıp boks yaptıran Antrenör Ziyaettin Türkoğlu ile müdürümün yıldızlarının bir türlü barışmadığını öğrendim.

 

Bütün sıkıntılara rağmen 1 Türkiye Şampiyonu, 2 Türkiye ikinciliği 4 Türkiye Üçüncülüğünü Çorum’a kazandıran dostum boks antrenörü Türkoğlu’nun derdi büyük.

 

Çorum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer’in bu gelişmeden haberi var mı bilmiyorum.

 

Günahını almayayım. Bizim Türkoğlu’na çifte standart uygulandığından.

 

Türkiye genelinde bakanlığa bağlı il müdürlüklerinde müsabakalara yazılan kafile listesindeki sporcuların yapılan maçlar sonunda dereceye giremeyenlerinin antrenör ve sporcularına harcırahlarının ödenmesinde bir sıkıntı yaşanmıyor.

 

Ama bizim Türkoğlu’nun götürdüğü sporcuların müsabakalarda dereceye girememesi halinde kendisinin ve sporcuların harcırahları ödenmiyor.

 

Bunu bana orada söylemişti bende inanmak istememiştim.

 

Bir yanlışlık olduğunu düzeleceğini söylemiştim. Ama yanlışlık hala devam ediyormuş.

Haftanın beş günü günde dört saat esasına göre özveriyle sporcu çalıştır. Türk boksunu bir yerlere getirmek için ter at.

 

Şampiyonalara hazırlan. Cebinden yol parası, eşten dosttan yakından kalacak yer ayarla. Maçlar sonunda sporcuların derece yapamaz ise sende sporcularında beş parasız ortada kalsın.

 

Müsabakalara götürdüğün sporcunun dereceye gireceğinin, başarılı olacağının bir garantisi mi var ?

 

YENİ TÜRKİYE  İmajına çok uzak bir uygulama..

 

Bakan Çağatay Kılıç’ın söylediği gibi “Biz güçlü Türkiye’yiz. Her alanda olduğu gibi Türk sporunun yükselen değerine katkıda bulunan tüm sporcularımıza, onları yetiştiren antrenörlerimize sunacak her türlü imkana sahibiz” sözüne hatırlarsak uygulamanın da yanlış oluğunu görmüş oluruz.

 

 

Bu işte bir yanlışlık olduğunu sanıyorum.

 

Benim görüştüğüm Çorum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer yıllarını spora vermiş bir yönetici.

 

Yanlış bilmiyorsam on beş yıldır bu makamı başarı ile dolduruyor.

 

Kısır tartışmalarla, günlük hesaplarla böyle bir şeylerin olmasına müsaade etmez.

Yapılan bu yanlış uygulamadan geri döner.

Demokraside çare tükenmez.

Baktık Çorumda düzelmiyor, bizde bakanlığı götürürüz konuyu...

 

AYDIN TUFAN

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haber 6757 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  SPOR kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti