< >

Murat İnanç "örgütlenme çalışmalarımız işveren tarafından işçiye eziyet edilerek durdurulmaya çalışılıyor.

Murat İnanç

 

ÖZ İPLİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, sendikal örgütlenme çalışmalarının sürdüğü BEKS Çorap ve İç Giyim fabrikasında işverenin işçi karşıtı tutumunun tırmandığını söyledi. Murat İnanç şu değerlendirmeyi yaptı:

 

“BEKS Çorap ve İç Giyim fabrikasında örgütlenme çalışmalarımız işveren tarafından işçiye eziyet edilerek durdurulmaya çalışılıyor. Bir kez daha söylüyoruz: Biz işçiyiz ve üretmek için çalışırız. Üretirken de emeğimizin, alın terimizin, hakkı olan karşılığını isteriz.

 

BEKS Çorap ve İç Giyim işvereni, sendikamızın sesini duyurmak için yaptığı çalışmaları baskılamak, sesimizi duyurmayı engellemek için işyerine düzenek kurup yüksek sesli yayın yapmaya kadar vardırdı! Bu işçiye eziyettir. Sendikaya üye olan işçilere karşı birebir görüşmelerle baskı oluşturmaya çalışıyor.

 

İşçilerin sendikaya üye olmasının önüne geçmek için mecazi anlamda değil, gerçekten tel örgülü duvarlar çekiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde istihdam seferberliği yürütülürken işveren, sırf sendikalı oldu diye işçileri tazminatsız işten çıkarmaktan çekinmiyor. Mübarek ramazan ayı arifesinde  işçiler açlığa mahkûm ediliyor.

 

Bir kez daha hatırlatıyoruz. ÖZ İPLİK-İŞ Sendikası, üyesi olsun veya olmasın işçinin hakkını yerde bırakmaz. İşverene sesleniyoruz: Çorap kötü koku kaldırmaz. Biz üretmek istiyoruz, bunun karşılığında da hakkımızı istiyoruz. Hukuk dışı yollar ayağınıza dolanacaktır”

 

Bu Haber 779 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  YAŞAM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti