< >

MUSTAFA CAYMAZ'A BAŞARI BERATI

MUSTAFA CAYMAZ'A BAŞARI BERATI

 Gazeteciler Cemiyeti olan Ülke Medya Derneği “Takdir Müessesesini Çalıştıracağız” diyerek o günlerde yola çıkmıştı.

Aradan geçen bu zaman zarfından alanında takdirlik olan kişi, kuruluş ve kurumların temsilcilerine verdiği “BAŞARI, ONUR, ŞEREF, DUAYEN  “ beratlarına yeni yılın son haftasında bir yenisini ekledi.

Sanatçı, eğitimci ve yazar Mustafa Caymaz’a 2015 yılının son gününde “BAŞARI BERATI” ödülü ile başarısını taçlandırdı. Ödülün verildiği programda çok anlamlıydı. 31 Aralık Mekke’nin Kurtuluşunun fethi gecesinde Caymaz’a sürpriz yapıldı ve Beratı Ülke Medya Derneği Denetim Kurulu Başkanı E.Maliye Müfettişi Kenan Doğanay tarafından takdim edildi.

Sürpriz Berat karşısında sahnede duygularını dile getiren Mustafa Caymaz “ Şahsıma gösterilen ilgi ve alakaya çor teşekkür ederim. Gerek sanat gerekse eğitim hayatımda aldığım en anlamlı ödül bu oldu. Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederim.”dedi.

 

MUSTAFA CAYMAZ KİMDİR ?

10 Haziran 1970 yılında Adana'da doğdu. İlk, orta ve liseyi Adana'da tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatında şiirlerini kaleme almaya başladı.1992 yılında, Kastamonu Eğitim Fakültesi’nde şiir okuma ve yazma dalında düzenlenen yarışmada, “İSLAM” şiiri ile derece aldı,2001-2004 yılları arasında, Milli Eğitim Bakanlığı Şura salonun da Bakanlık adına şiir dinletisi sunmuştur,2003 yılında, Ankara Keçiören Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tertiplediği şiir okuma ve yazma dalında, İlçe birinciliğini kazandı,12 Ocak 2004 yılında, Ankara Başkent Öğretmenevi’nde düzenlenen şiir okuma ve yazma elemelerinde seçilerek

 

Milli Eğitim Bakanı’nın da katıldığı gecede şiir dinletisi sunmuştur,2008 yılında, İlahi dalında en iyi Sanatçı ödülünü aldı. Ülke çapında konserlere, etkinliklere katılan şair ve sanatçı Mustafa Caymaz;

 

Tatlıses tv, ASU tv, Kanal 3, Güneydoğu tv, Gimsa tv, Beypazarı tv, Kanal A, Dost TV, Başkent TV, TV 5, Aksu TV, Akdeniz TV, Ses TV, Kanal 7, Konya TV, Berat TV, Kon TV, Kanal Urfa, Hilal TV, Elif TV, Genç TV, Kanal 60, Art, Ahi TV, Güneş TV, Edessa TV, Kral Karadeniz TV, Çay TV, KTV, MPL, SRT, GSRT, KBRT vb. televizyon kanallarına konuk olmuştur ve bu kanallarda sanatçının klipleri halen yayınlanmaktadır.  Yerel ve Ulusal radyolarda ise albümleri yayınlanmaktadır.

 

Sanatçının; Sana muhabbet, Nura açılan kapı, Gül tanem, Gözümün nuru Hz. Muhammed (SAS 4 Adet şiir kitabı bulunmaktadır.

 

Albüm Cd- kaset çalışmalarından; Nur kapısı, Gözümün nuru, Her yerde Allah var,  Şefaat eseri bulunmakta  Milli Eğitim Bakanlığı talim terbiye kurulunca onaylanmış ders kitapları bulunmaktadır.

 

Sanatçı, evli ve 3 çocuk babasıdır.  “Kanal 5 Televizyonunda   “Mustafa Caymaz’ ile Gültanem” programı farklı konu ve konukları ile evlerinize misafir olmaya devam ediyor.

Bu Haber 5310 kez okundu
MUSTAFA 6 CAYMAZ'A 1 BAŞARI 25 BERATI 11
Yorumlar

  Yorum Ekle

  KÜLTÜR-SANAT kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti