< >

NEDEN UZMAN JANDARMALAR İNTİHAR EDİYOR DİYORUZ

NEDEN UZMAN JANDARMALAR İNTİHAR EDİYOR DİYORUZ
Önceki gün Trabzon Maçka’da “Tepeye bayrak dikme” nedeniyle çıkan kavgada ilçe emniyet müdür yardımcısıyla davalık olan Jandarma

Önceki gün Trabzon Maçka’da “Tepeye bayrak dikme” nedeniyle çıkan kavgada ilçe emniyet müdür yardımcısıyla davalık olan Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Seyfettin G.’nin, olayı duyuran Habertürk Gazetesi’ni okuyan Uzman Jandarma Kadir T.’nin boğazını sıktığı ve kafa attığı iddia edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan EMUJAD Gn.Bşk. Emekli Gazi Uzman Jandarma Adnan OĞUZ; Neden uzman jandarmalar intihar ediyor diyoruz. İşte sebeplerinden bir kaçı; Uzman Jandarmanın boğazına sarılmak, kafa atmak, tekme atmak, iş yoğunluğu, personel yetersizliği, suçlama, hakaret…

Bu gün Er’in dahi kulağını çekemezlerken… İntiharı gerçekleştiren bireyin ruh sağlığındaki bozuklukların önceden tespit edilerek gerekli önlemlerin alınması gerekirken, sürükleyenler ve sebepler ortada değil mi?

İnsan onurunun meslek yaşantısı içerisinde sürekli korunması, insana insan gibi davranılması durumunda çalışma koşullarının daha iyi olacağı, daha az ruh sağlığı bozulmuş personelle daha başarılı bir hizmet sunulacağını üstlerimiz bilmiyor mu?

Bizler Uzman Jandarmalar olarak 1930’lu yıllardan bu zamana “vatanımız ve milletimizin refahı için” her daim çalışma azmi içinde, tüm zor şartlara rağmen bütün haksızlıklara karşın görev yapmaya, genel kural ve kaideler içerisinde, sosyal hukuk devleti içinde adil olmayan şartlarda çalışmaya ve emekli olmaya itilirken, çalışmalarımızın karşılığını göremediğimiz gibi, disiplin ve hiyerarşi kavramlarının altında yer yer tekmelenir, yer yer darp edilir, yer yer hakaret ve aşağılamalara maruz kalıp bunalıma sürüklensekte; Ülkemizin içinde bulunduğu terörle mücadele görevinde ön saflarda hizmet etmeden gün gün şehit olmaktan yaralanmaktan kaçmadık/kaçmayızda.

Bu ülkenin birer evladı olan bizler artık hukuku överek gökyüzüne çıkaranların hukuku kendilerine göre yonttuklarını görmekten bıkmış durumdayız. “Üst her zaman haklıdır” olgusunun terk edilerek hakkaniyetli olunmalı, bulunduğu rütbeyi ve makamı kendi imkanları için kullananları ve bu durumdan dolayıdır ki kişilere uygulanan tehditleri, mobbingleri yıldırmaları, yaşatanları kınıyoruz.

Adnan OĞUZ Sözlerine şöyle devam etti; TSK’lerini ilgilendiren her türlü konuda Sayın Genelkurmay Başkanımız bizzat talimat vererek konunun takipçisi olmaktadır. İnanıyoruz ki yaşanan bu olay karşısında da gerek Genelkurmay Başkanımız ve gerekse Jandarma Genel Komutanımız gerekli hassasiyeti göstererek olayın takipçisi olacaklarını düşünmekteyiz.

 

Bu Haber 9324 kez okundu




Yorumlar

    Yorum Ekle

    GÜNDEM kategorisine ait diğer haberler