< >

Öğrenciler Çanakkale ruhunu sergiyle yaşıyor

Öğrenciler Çanakkale ruhunu sergiyle yaşıyor

Çanakkale Savaşı’nı her yaştan insana heyecan duydurarak öğretmek üzere hazırlanan “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi” bu yıl Uğur Koleji öğrencileri ile buluşuyor. Sergide, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan gerçek malzemeler, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’yi yansıtan yapılarla ilgili maketler ve 102 yıl öncesinin fotoğrafları sergileniyor.

Sergilendiği her yerde büyük ilgi ve beğeni toplayan, uzman rehberlerin anlatımlarıyla ziyaretçilerine Çanakkale mücadelesini adeta yeniden yaşatan " Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi"ne 18 Mart Şehitleri Anma Günü haftasında Uğur Koleji ev sahipliği yapıyor.

Ajans 2023 ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından oluşturulan "Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi"nde her öğrenci grubunun, seviyelerine uygun bir dille anlatım gerçekleştiriliyor.  Sergi sayesinde öğrenciler, Çanakkale Savaşı sırasında yurdun nasıl savunulduğunu, savaşın bilinen ve bilinmeyen kahramanlarının neler yaşadığını, Ulu Önder Atatürk’ün ve Kahraman Türk Askerlerinin cephede neler yaşadıklarını, kadın kahramanların cephelere nasıl destek olduklarını dinleme imkanına sahip oluyorlar.

Uğur Koleji öğrencileri, ayrıca 18 Mart Cumartesi günü Florya Uğur Koleji’nde, Uğurlular bir tören düzenleyecek ve Çanakkale Şehitlerini anacak.

Bu Haber 842 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  EĞİTİM kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti