< >

Öz Orman-İş Genel Kurulu Yapılıyor

Öz Orman-İş Genel Kurulu Yapılıyor
Hak-İş’e bağlı Öz Orman-İş Sendikası’nın 3. Olağan Genel Kurulu, Ankara’da toplandı.

 

Hak-İş’e bağlı Öz Orman-İş Sendikası’nın 3. Olağan Genel Kurulu, Ankara’da toplandı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve TİGEM işletmelerinde çalışan yaklaşık 30 bin işçinin üye olduğu Öz Orman-İş’in 3. Olağan Genel Kurulu, The Green Park Otel’de 14 Mayıs 2015 tarihinde başladı.

 

Genel Kurulun açılışında konuşan Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, sendikacılığı ‘ücret pazarlığı’ ile sınırlı görmediklerini anlatarak, başta Ferdi Kaza Sigortası olmak üzere, üye işçilere birçok sosyal ve kültürel hizmet sunduklarını söyledi. Siyasî ve ekonomik istikrar sayesinde, çalışan kesimin birçok sorunu çözülmesine rağmen; başta işsizlik, iş kazaları, sendikasızlık, kayıtdışılık, taşeronlaşma, yüksek gelir vergileri, kamuda geçici işçilerin yılın yarısında çalıştırılması gibi önemli sorunların çözüm beklediğini belirten Settar Aslan, 7 Haziran’dan sonra kurulacak hükümetin, bu sorunların çözümü için hızlı adımlar atması gerektiğini bildirdi. Settar Aslan, Orman Genel Müdürlüğü’nde çalışan ve yılın yarısında istihdam edilen 9 bini aşkın işçinin kadroya alınmasını ve tüm yıl boyunca istihdam edilmesini istedi.

 

Aslan, Türkiye’nin yeni ve sivil bir Anayasa yapmada çok geç kaldığını da belirterek, yeni Anayasa’nın ‘Başkanlık Sistemi’ni esas almasının ülke yararına olacağını söyledi.

 

Genel Kurulda konuşan TBMM İdare Amiri, Çorum Milletvekili ve Hak-İş Onursal Başkanı Salim Uslu, geride kalan 13 yılda, AK Parti’nin kurduğu güçlü hükümetlerin, çalışma hayatındaki birçok sorunu çözdüğünü anlatarak, emeğin temsilcilerinden, hangi parti olursa olsun, istikrara ve tek başına iktidar olabilecek partiye oy vermelerini istedi.

 

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da, Genel Kuruldaki konuşmasında Türkiye’nin ve emeğin sorunlarına temas etti.

 

Genel Kurula; Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Cezayir, Eritre, Fas, İran, İtalya, Kosova, Rusya, Sudan ve Uganda’dan çok sayıda sendikacı da katıldı.

 

2 gün sürecek Genel Kurulda, Öz Orman-İş Sendikası yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin yanısıra, Hak-İş Konfederasyonu Genel Kurul delegeleri de seçilecek.

 

Bu Haber 2797 kez okundu

Yorumlar

  Yorum Ekle

  ANKARA kategorisine ait diğer haberler
  Ay Haber::: Türkiye nin Net Habercisi | Anket ANKET KÖŞESİ

  İşlem yapılıyor.....

  Bugün içinde en çok okunan haberler

  VIP ARAÇ KİRALAMA

  Namaz Vakti